به گزارش ایسنا، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز اعلام کرد شرکت‌های حفاری شمار دکل‌های حفاری نفت را در هفته منتهی به ۱۳ اکتبر، پنج حلقه کاهش داده و به ۷۴۳ حلقه رساندند که پایین‌ترین میزان از اوایل ژوئن به این طرف به شمار می‌رود. شمار دکل‌های حفاری که معیاری برای سنجش تولید آینده است، همچنان بسیار بالاتر از یک سال قبل است که تنها ۴۳۲ دکل فعال وجود داشت.

بهای معاملات آتی نفت آمریکا از ابتدای سال۲۰۱۷ تاکنون به بیش از ۴۹ دلار در هر بشکه رسیده که بالاتر از متوسط ۴۳.۴۷ دلار در سال گذشته است. نفت خام آمریکا روز جمعه پس از این که به بالاترین قیمت در ماه میلادی جاری رسید، در حدود ۵۱.۵۰ دلار در هر بشکه معامله شد.

برخی از شرکت‌های تولید و اکتشاف پس از این که قیمت‌های نفت در ماه مه به پایین ۵۰ دلار در هر بشکه سقوط کرد، در چند ماه اخیر به کاهش برنامه‌های سرمایه‌گذاری خود در سال ۲۰۱۷ اقدام کردند. با این‌همه آنها همچنان قصد دارند هزینه بیشتری در سال جاری نسبت به سال ۲۰۱۶ انجام دهند.

طبق اعلام دولت فدرال، انتظار می‌رود تولید آمریکا از ۸.۹ میلیون بشکه در سال ۲۰۱۶ به ۹.۲ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۷ و به ۹.۹ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۸ افزایش پیدا کند.

بر اساس گزارش رویترز، آژانس بین المللی انرژی هفته گذشته اعلام کرد انتظار دارد تولید نفت آمریکا امسال ۴۷۰ هزار بشکه در روز و سال آینده ۱.۱ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند. تولید نفت آمریکا به کمک تولید شیل ۵۵۰ هزار بشکه در روز در ژوییه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت و به ۹.۲۴ میلیون بشکه در روز رسید.