به گزارش ایرنا، محسن رضایی در مراسم رونمایی از پروژه ملی توسعه و توانمند سازی هزار مدیر خط مشی گذار بخش عمومی در جمع خبرنگاران گفت: تصمیم گیری در زمینه‌های سیاست خارجی و تهدیدات اخیر ترامپ بر عهده دولت و شورای عالی امنیت ملی است. 

وی با بیان اینکه شخصا مطمئن هستم ترامپ در برابر ملت ایران پیش از شروع بازی شکست خواهد خورد، گفت: رفتار‌های وی نشان می‌دهد که ملت ایران را نمی‌شناسد و توانایی‌های ما را دقیقاً محاسبه نکرده است، زیرا ایران و ملت ایران فشار‌ها و تحریم‌های زیادی تحمل کرده و پشت سر گذاشته است. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالی درباره وضعیت کنونی اقتصاد کشور اظهار داشت: نماگر‌های اقتصادی به وضعیت داخلی و سیاست‌های داخلی و خارجی حساس است به گونه‌ای که با امنیت و ثبات داخلی رشد اقتصادی را تجربه می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه نماگر‌های اقتصادی همچون شاخص بورس و نرخ ارز با تحریم‌های خارجی تاثیر می‌پذیرند، خاطر نشان کرد: اما ملت ایران پیش از این تحریم‌ها و فشار‌های سنگین تری را تحمل کرده اند به گونه‌ای که اقتصاد ایران در برابر تحریم به وضع تعادل رسیده است. 

رضایی افزود: دولت‌ها باید برای تثبیت نرخ ارز بیش از این تدبیر کنند، اما در 4 دولت گذشته نیز همواره شاهد بوده ایم که نرخ ارز در 4 سال نخست ثابت و در 4 سال دوم بی ثبات بوده است که این هیچ ارتباطی با ترامپ و تهدیداتش ندارد. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به سوالی درباره تعیین ضرب الاجل‌های ترامپ برای ایران اظهار داشت: نمونه این ضرب الاجل‌ها درباره کره شمالی قابل مشاهده است، البته ترامپ لشگرکشی بسیار عظیمی با مدرن‌ترین ناو‌ها و هزینه روزانه میلیون‌ها دلار به دریای چین و آسیای جنوب شرقی کرده است، اما کره شمالی با جمعیت و تاثیرگذاری اندک توانسته است ترامپ را زمین گیر کند که این نشانه‌ای از رویا‌های غیر واقعی ترامپ در زمینه ضرب الاجل هاست. 

وی همچنین درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نیز گفت: اقتصاد بین الملل ظرفیت صدور تحریم‌های جدید را ندارد و به همین سبب بازرگانان آمریکا و سرمایه گذاران اروپا و آسیا از تهدید برای تحریم‌های جدید ایران ناراحت بوده و عملاً این تحریم‌ها قبل از آنکه علیه ایران باشد علیه اقتصاد جهانی و سرمایه گذاران بین المللی است و اقدامی شعاری بیش نیست.