به گزارش ایسنا آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه صبح امروز در این شرکت برگزار شد.  در این مراسم که با حضور ربیعی - مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شهریار افندی‌زاده - قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، قائم‌مقام و معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد، نوبخت به عنوان مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه معرفی شد.

افندی‌زاده ضمن تشکر از زحمات احمدی بافنده،تامین واگن مترو و کاهش فاصله گذر قطارها را از برنامه‌های اصلی معاونت حمل و نقل در حوزه مترو ذکر کرد و گفت: تلاش می‌کنیم با تامین ناوگان مورد نیاز فاصله گذر قطارها را در خطوط مترو کاهش دهیم.

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: خوشبختانه نیروی کار متخصص در شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه وجود دارد.

وی در ادامه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را در مترو تهران ضروری دانست و گفت:خوشبختانه در هیئت مدیره شرکت بهره برداری مترو تهران هم این بحث مطرح شده و در حال پیگیری موضوع هستیم.

احمدی بافنده نیز در این جلسه ضمن تبریک مسئولیت جدید به مهندس نوبخت، گفت: خوشحالم که یک نفر از خانواده مترو به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت منصوب شده است. امیدوارم مدیرعامل جدید پرفروغ تر از دیگران بتواند مترو را به جایی که باید برساند.

در ادامه این مراسم  نوبخت با تشکر از زحمات احمدی بافنده - مدیرعامل سابق شرکت بهره برداری مترو تهران- گفت: امیدوارم بتوانم در کنار این مجموعه روند رو به رشد مترو تهران را با شتاب بیشتری دنبال کنیم.

وی با تاکید براینکه سیستم کار در شرکت بهره برداری مترو تهران باید شفاف باشد،اظهارکرد: توسعه خدمات مترو، رفع نواقص کنونی و اتمام پروژه‌های باقیمانده از جمله اهداف من در این مسئولیت جدید است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در ادامه گفت: با تلاش دکتر احمدی بافنده و سایر همکاران در دوسال اخیر شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در توسعه مترو در سطح شهر توفیقات زیادی داشته است.

وی با تاکید بر اهمیت افزایش ظرفیت مترو و ارتقای ایمنی آن اظهارکرد: شرکت بهره برداری مترو تهران مهمترین شرکت حوزه حمل و نقل عمومی تهران است و با توجه به اینکه شاهد گسترش و رشد خطوط مترو در تهران هستیم، قطعا این شرکت نیاز به مدیریت مبتنی بر دانش روز دارد.

جعفر ربیعی - مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران- گفت: قطعا اولویت شهرداری در این دوره موضوع حمل و نقل است و مطمئنا در حمل و نقل عمومی مهمترین بحث مترو است.

وی با اشاره به اینکه معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مسئولیت بزرگی را در خصوص هماهنگی بین سه شرکت مترو، بهره برداری مترو و واگن سازی تهران به من واگذار کرده است،گفت: یکی از دغدغه‌های بهره برداری مترو تهران در سالهای گذشته این بود که حرفش به اندازه‌ای که لازم بود شنیده نمی‌شد و اکنون امیدوارم که بتوانم جایگاه این شرکت را بهبود ببخشم.

وی با تبریک مسئولیت جدید به نوبخت تصریح کرد: همه باید تلاش بکنیم تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم. خوشبختانه زمینه برای کار و خدمت بیش از گذشته فراهم شده است و هیچ بهانه‌ای برای اینکه در جهت ارتقا هرچه بیشتر خدمات رسانی مترو به مردم تلاش کنیم، نخواهیم داشت.

گفتنی است عضویت در هیئت مدیره شرکت بهره بهره برداری مترو و معاونت این شرکت و فعالیت و تخصص در حوزه مترو از سوابق کاری نوبخت بوده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، جعفر ربیعی،ناصری و نوبخت نیز جایگزین سه تن از اعضای هیئت مدیره سابق شرکت بهره برداری مترو تهران شدند.