به گزارش خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از خبرگزاری رسمی کویت از رباط، اعضای پارلمان مغرب روز یکشنبه به حضور یک هیأت رژیم صهیونیستی در همایشی بین المللی در پارلمان این کشور به شدت اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش، حضور تعدادی از مقامات اسرائیلی در همایش بین المللی در پارلمان مغرب موجی از خشم و ناراحتی نمایندگان پارلمان این کشور را برانگیخته است و تعدادی از این نمایندگان اخراج فوری هیأت اسرائیلی را خواستار شدند.

جلسه افتتاحیه این همایش بین المللی صحنه مشاجره و بگو مگوی شدید بین نمایندگان پارلمان مغرب و هیأت پارلمانی اسرائیلی بود که عمیر پرتس وزیر اسبق جنگ و ایوب قرا وزیر ارتباطات کنونی در کابینه اسرائیل نیز عضو آن هستند.

یکی از اعضای پارلمان مغرب عمیر پرتس ( وزیر اسبق جنگ رژیم صهیونیستی) را « جنایتکار جنگی » و « کودک کش » توصیف کرد و اخراج وی و هیأت همراهش را از پارلمان خواستار شد.

برخی دیگر از نمایندگان پارلمان مغرب در حضور هیأت پارلمانی اسرائیلی پلاکاردهایی در محکومیت حضور این هیأت اسرائیلی برافراشتند و عادی سازی روابط با این رژیم را محکوم کردند و این اقدام باعث متوقف شدن فعالیت این همایش شد.

سه فراکسیون پارلمانی حزب حاکم عدالت و توسعه، اتحادیه مشاغل مغرب و کنفدراسیون دموکراتیک مشاغل نیز در بیانیه ای مشترک حضور وزیر اسبق جنگ اسرائیل در مغرب را به شدت محکوم کردند.

نمایندگان این سه فراکسیون در این بیانیه مشترک مسئولیت این حضور خطرناک را متوجه کسانی دانستند که مجوز ورود یک جنایتکار جنگی صهیونیست و هیأت صهیونیستی به خاک مغرب را صادر کردند.

از سوی دیگر ائتلاف مغربی به خاطر فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با اسرائیل در بیانیه ای حضور عمیر پرتس و هیأت پارلمانی همراه وی در مغرب را به شدت محکوم و تاکید کرد حضور این هیأت باعث تحریک و جریحه دار شدن احساسات مردم مغرب می شود.

ائتلاف به خاطر فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با اسرائیل در مغرب اخراج این هیأت اسرائیلی و احترام گذاشتن به احساسات و افکار عمومی مردم این کشور را خواستار شد و مخالفت شدید خود را با هرگونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.