امیر رضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره مصاحبه روز گذشته‌اش با تسنیممبنی بر اینکه یک «دلال دبی نشین» در سال ۸۸ دنبال آوردن شفر به استقلال بود و تکذیب این ادعا از سوی یک فرد، اظهار داشت: من فکر نمی‌کردم که یک خاطره‌گویی تا این حد باعث ریخته شدن شدن آب در لانه مورچه شود. من علاقه ندارم نبش‌ قبر کنم، اما حرف زدن در مورد نام‌هایی مانند اددموس و شفر بحث‌های ذهنی برخی افرادی است که علاقه‌مند بودند اینها را به استقلال بیاورند. من اعتقاد نداشتم در آن مقطع مربی خارجی بیاورم. اگر استقلال در سال ۸۸ از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد، همه‌چیز از بین نرفته بود.

وی ادامه داد: اینهایی که عادت دارد سر سفره همه بنشینند و خودشان را «آدم خوبه» نشان بدهند، به وجدان‌شان مراجعه کنند. اینها ببینند اصلاً کسی به آنها ماموریت داده بود که مربی خارجی بیاورند که حالا ادعا می‌کنند بحث اددموس بوده؟ افکار عمومی می‌دانند که من اهل دروغ نیستم، اما نکته جالب توجه در آوردن مربیان خارجی این است که در پسِ آوردن این مربیان یک طیف گسترده اعم از رسانه و افراد نقش زنجیره‌ای دارند. نکته جالب توجه این است یک رسانه ورزشی با آن «دلال دبی‌نشین» ارتباط تنگاتنگ دارد. آن «دلال دبی‌نشین» هم در ایران سرباز پیاده‌هایی دارد که باید برایش ایفای نقش کنند. اگر آقایان زیاد اصرار به تکذیب کردن داشته باشند، با آدرس‌های دقیق و افرادی که در مکان مورد نظر حضور داشتند، مطالبی را مطرح می‌کنم که فعلاً صلاح نیست گفته شود.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: اگر دوستان می‌گویند وزارت ورزش به دنبال مربیان خوب است، یعنی کمیته فنی و باشگاه استقلال در انتخاب مربی هیچ نقشی نداشتند. ما به چه فردی ماموریت دادیم که مربی خارجی بیاورد؟ اینها یک مشت دروغ ذهنی برخی افراد است که خاطره‌نگاری کذب می‌کنند. متاسفم که فضای ورزش و مخصوصاً فوتبال آلوده به افرادی شده که منافع شخصی را به منافع ملی‌ ترجیح می‌دهند. اینها مربیانی با هر کیفیتی را وارد ایران می‌کنند که تعدادشان هم کم نبودند و سوابق‌شان موجود است.

واعظ آشتیانی با بیان اینکه کمیته اخلاق باید به بحث حضور این مربیان در ایران ورود کند، به تسنیم گفت: فدراسیون فوتبال که دم از کمیته اخلاق می‌زد، به این مسائل ورود کند و ببیند چه کسانی دروغ پردازی می‌کنند و چه کسانی می‌خواهند «آتش بیار معرکه» باشند. من اگر حرفی زدم در خصوص «دلال دبی‌نشین» بود، اما از درون موضع‌گیری می‌شود. آقایان بررسی کنند که در سال 88 شفر و اددموس شاغل بودند یا نه. من اگر اعتقاد داشتم، مربی خارجی می‌آوردم، اما این‌ حرف‌ها سرتاسر کذب است.

وی افزود: نکته دیگری که جلب توجه می‌کند، این است که قبل از آوردن شفر به استقلال، سایت مورد نظر ورزشی تمام قد از او حمایت کرده است. اینها معنا دارند و باید دنبال این معناها گشت. بار دیگر تاکید می‌کنم که آقایان اگر به مسائل کذب بپردازند، سر سفره همه بنشینند و «آدم خوبه» باشند، من هم مسائل مربوط به آن شبی را می‌گویم که پیش من آمدند و بدگویی سرمربی وقت را با بدترین ادبیات کردند.