پیمان حسین محسنی در گفت‌وگو با ایسنا،  با بیان اینکه در سال‌های گذشته بحث کمک شهرداری به فتوگرافی تهامی نیز مطرح شده بود گفت: در گذشته مقرر شده بود که شهرداری به این واحد تجاری در امر نگهداشت کمک کند و حتی شادروان تهامی در برهه‌ای از زمان اعلام کرد که علاقه‌مند است این مغازه تبدیل به موزه شود.

 

وی با بیان اینکه پس از فوت شادروان تهامی، خانواده وی با نصب بنری اعلام کردند که خواهان فروش سرقفلی این مغازه قدیمی و خاطره‌انگیز هستند، گفت: خانواده تهامی به تازگی این تصمیم را گرفته و با تصمیم آنها، حفظ این مغازه در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفته که سعی داریم در ارتباط با خانواده شادروان تهامی ضمن شنیدن سخنان، پیشنهادات و... آنها، راهکارهای حفظ این مغازه را بررسی کنیم.

 

شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه می‌توان با مشارکت خانواده تهامی و شهرداری کارکردهای دیگری برای این مغازه در نظر گرفت، گفت: از هیچ تلاشی برای نگهداشت این خاطره قدیمی تهرانی‌ها دریغ نمی‌کنیم و شنونده پیشنهادات و ایده‌های مختلف درخصوص نگهداشت این فتوگرافی تهامی هستیم.

به گزارش ایسنا، فتوگرافی تهامی، قدیمی ترین عکاسخانه ایران است که پس از فوت شادروان تهامی، خانواده وی قصد واگذاری سرقفلی این مغازه به قیمت ۳ میلیارد تومان را دارند.