به گزارش ایلنا، رضا افتخاری مدیرعامل استقلال در تمرین روز چهارشنبه اعلام کرد که وینفرید شفر خواهان بازگشت بهنام برزای شده است، بازیکنی که ابتدای فصل توسط علیرضا منصوریان کنار گذاشته شد.

افتخاری در واکنش به اینکه فهرست استقلال پر است، گفت که یک جای خالی برای برزای پیدا خواهند کرد.

قرار بود پس از انتخاب سرمربی جدید، مهدی رحمتی و مجتبی جباری به تمرینات بازگردند اما تنها از دروازه‌بان استقلال خواسته شد که به تمرین بیاید.مدیرعامل استقلال هم درباره جباری گفت که تصور می‌کند همه چیز در این باره منوط به پرونده پزشکی است و نمی‌تواند نظری بدهد. همین اظهارنظر کافی بود تا شماره هشت استقلال صحبت‌های تندی علیه مدیرعامل باشگاه مطرح کند.

به نظر می‌رسد حضور جباری در استقلال با این شرایط منتفی باشد و اگر این بازیکن کنار گذاشته شود، جا برای بازگشت برزای باز خواهد شد.این در حالی است که طبق قرارداد باشگاه استقلال با جباری، غرامتی بابت فسخ قرارداد به هافبک باتجربه استقلال پرداخت نخواهد شد چرا که با این بازیکن طوری قرارداد بسته شده که به ازای هر مسابقه‌ای که به میدان برود، پول می‌گیرد.

نکته جالب در این رابطه اما این است که حتی ایده اولیه اضافه شدن بهنام برزای به استقلال هم از سوی شفر مطرح نشده است چرا که قطعا او تا پیش از حضور در استقلال شناختی از برزای نداشته است.حتی اگر فیلم بازی‌های این تیم را دیده باشد باز هم نمی‌توان گفت ناگهان عاشق سبک بازی بهنام شده به همین دلیل ظاهرا کسی او را به این مربی آلمانی معرفی کرده است. حالا اگر این آدم فرهاد مجیدی باشد، نباید تعجب کرد.

بهنام-برزای

فرهاد پیش از این نشان داده چقدر به برزای علاقه دارد. بهنام هم با شادی گل شبیه به فرهاد، این علاقه را متقابلا نشان داده است. پس کاملا طبیعی است اگر بگوییم فرهاد مجیدی با شفر درباره بازگشت برزای حرف زده است.جالب اینجاست شفر حتی می‌دانسته بهنام با تیم سوئدی قرارداد نبسته، چیزی که خیلی‌ها در ایران هم از آن خبر نداشتند!

وقتی در این باره از برزای سوال می‌کنیم، پاسخ می‌دهد: «من هم از طریق رسانه‌ها متوجه این مساله شدم و قطعا استقلال را دوست دارم و برایم افتخار است پیراهن این باشگاه بزرگ را به تن کنم. باید از آقای شفر هم تشکر کنم که به من لطف داشته و بازی هایم را دیده است.»

او در پاسخ به این سوال که چه زمانی به تیم برمی‌گردی، می‌گوید: «نمی‌دانم. این دیگر بستگی به صحبت‌های ما دارد.»

حالا سوال اینجاست که اگر فرض بر این باشد جباری از فهرست خارج شده و برزای بازگردد، تکلیف محسن کریمی چه خواهد شد؟

بازیکنی که ابتدای فصل قراردادش تمدید شد اما به بهانه مصدومیت از فهرست کنار گذاشته شد تا نیم فصل به تیم بازگردد. اکنون با توجه به پر بودن فهرست استقلال، مشخص نیست چه کسی باید کنار گذاشته شود تا کریمی هم به فهرست اضافه شود.