به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت امروز در حاشیه  بازدید از پروژه همت اظهارکرد: البرز یکی از مهمترین استانهای کشور است، چون مسافران برای رسیدن به ۱۴ استان باید از  محورهای این استان عبور کنند.

وی ادامه داد: بر اساس اهمیت البرز باید تسهیلات ویژه‌ای برای تکمیل پروژه‌های عمرانی این استان تخصیص یابد.

نوبخت با اشاره به تخصیص بودجه‌های عمرانی امسال افزود: در مرحله اول ۱۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مصوب شده بود که تخصیص آن با تاخیر مواجه شد. در مرحله دوم تخصیص بودجه های عمرانی امسال نیز ۱۷ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان مصوب شده که تا پایان مهر تخصیص می‌یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به زمان ارائه بودجه سال آینده به مجلس افزود: تا قبل از ۱۵ آذرماه این لایحه به مجلس تقدیم می‌شود. برنامه ریزی برای تخصیص بودجه سال آینده از خرداد ماه امسال در حال انجام است.

معاون رئیس جمهوری در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت پروژه همت اشاره کرد وگفت: ادامه پروژه همت از معدود پروژه‌هایی است که  در مورد آن به طور اختصاصی با پیمانکارش دو جلسه خصوصی برگزار کردم. بدون شک با تکمیل این پروژه بخشی از مشکل ترافیکی البرز مرتفع می‌شود.

وی با اشاره به وجود معارض در مسیر تکمیل این پروژه اظهارکرد: از مسئولان درخواست می‌شود، برای حل مشکلات این پروژه و دیگر طرح های عمرانی البرز با جدیت بیشتری اقدام کنند.

نوبخت در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وضعیت تخصیص بودجه‌های سفرهای استانی اشاره کرد و افزود: در مجموع ۲۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سفرهای استانی مصوب شده بود که تاکنون ۲۱ هزار میلیارد آن تخصیص یافته است.

این مسئول توضیح داد: هفت هزار میلیارد باقی مانده از این اعتبار نیز تا پایان سال تخصیص می‌یابد.

نوبخت اظهار کرد: پایان عملیات و زمان بهره‌برداری پروژه ادامه اتوبان طبق زمانبندی انجام نشده و به طول انجامیده است. کمبود نقدینگی، تملک و معارضین بخشی از مشکلات این پروژه است. باید زمینه لازم برای رفع مشکلات اعتباری این پروژه به سرعت فراهم شود.

وی افزود: برای حل مشکلان این پروژه بنا شده استاندار البرز به‌ عنوان نماینده عالی دولت ورود کند. تلاش بر این است که تأمین منابع مالی این پروژه در اولین فرصت صورت گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه  با اشاره به اینکه زمان دقیقی برای اتمام این پروژه نمی‌توان ارائه داد، افزود:  زمان‌بندی اتمام پروژه ادامه اتوبان همت توسط استاندار البرز برنامه‌ریزی و اعلام خواهد شد.