به گزارش خبرآنلاین، وست تگزاس اینترمدیت، نفت آمریکا، در روزهای پایانی سپتامبر به قیمت ۵۲ دلار نیز رسید که سرمایه گذارها را متحیر کرد. اما این روند به طور طولانی ادامه پیدا نکرد. پس از تغییر موقعیت صندوق های سرمایه گذاری نسبت به نفت وست تگزاس و شرط های ثبت شده برای افزایش قیمت نفت برنت، قیمت نفت در روز جمعه به ۴۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.

کارشناسان بر این باورند که این افزایش قیمت نفت در گذشته تنها یک اتفاق موقتی بوده است.

پس از افزایش ۹.۴ درصدی قیمت نفت در بازار دوباره اتفاق های گذشته رخ داد؛ عربستان سعودی و کشورهای دیگر اعضای اوپک تولید خود را افزاش دادند، لیبی مجدد از بزرگترین میدان نفتی خود شروع به تولید کرد و از طرف دیگر تولید نفت آمریکا به بیشترین حد خود در دو سال اخیر رسید.

روز جمعه زمانی که نگرانی ها در مورد تاثیر طوفان گرمسیری در ناحیه خلیج آمریکا کاهش یافت، قیمت وست تگزاس اینترمدییت از روند ۲۰۰ روزه خود خارج شد و افت پیدا کرد.

در جلسه تاریخی، رییس جمهوری روسیه، ولادیمر پوتین و پادشاه عربستان سلمان بن عبدالعزیز، در رابطه با ادامه توافق کاهش تولید نفت در بازار صحبت شد و پیشنهاد گسترش آن داده شد اما با نشانه های بسیاری در بازار، برداشت می شود که تاثیر کاهش تولید نفت در بازار برای افزایش قیمت نفت، کوتاه مدت بوده است.

کارشناسان معتقدند تنها امروزه ابهامات و گمانه زنی هایی که در رابطه با ادامه توافق اعضای اوپک و غیر اوپکی برای کاهش تولید نفت در بازار می شود، فعالیت های کوتاه مدت را در بازار ایجاد کرده است.