به گزارش ایلنا، محمد علی نجفی؛ شهردار تهران در حاشیه راهپیمایی سالمندان شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: نهم مهر روز جهانی سالمندان است و به همین مناسبت نیز در ایران هم یک هفته به این مناسبت برنامه‌های مختلفی برگزار می‌شود.از همین رو این برنامه نیز برای شهروندان ارشد یا همان سالمندان تهرانی برگزار شد.

او با اشاره به اینکه سالمندی یک دوره خاصی از زندگی است، افزود: هر یک از سالمندان به عنوان گنجینه‌ای از تجربه، عشق و محبت و عاطفه هستند، بنابراین اگر معتقد هستیم که تهران شهری برای زندگی همه گروه‌ها و اقشار باشد، قطعا سالمندان نقش و سهم بسزایی خواهند داشت و باید شرایطی را فراهم کنیم که آنها زندگی توام با آسایش و آرامش داشته باشند.

او ادامه داد: از مدت‌ها قبل شهرداری برنامه‌های زیادی برای سالمندان اجرا کرده، از جمله ایجاد کانون‌های سالمندان که در محله‌های مختلف تهران وجود دارند و خدمات مختلفی به سالمندان ارائه می‌کنند. این کانون‌ها مجموع نظرات و مطالبات و خواسته‌های سالمندان را نیز به مسئولان شهرداری منتقل می‌کنند.

شهردار تهران با بیان اینکه یکی از اقدامات ارزنده برای سالمندان صدور کارت‌های منزلت بود، گفت: سالمندان گله‌هایی برای این کارت‌ها داشتند که پوشش کامل نمی‌دهد و بعضی خدمات را شامل نمی‌شود. شهرداری در این جلسه به سالمندان قول داد کارت‌های منزلت در سطح وسیع‌تری در بین شهروندان توزیع و خدمات بیشتری به آنها ارائه دهد. به طور مثال در نظر داریم استفاده از مراکز تفریحی و هنری، امکان ورزشی و وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو اضافه یا با کیفیت بیشتری به سالمندان ارائه شود.  

نجفی درباره مجموعه پردیس تئاتر تهران منطقه ۱۵ نیز گفت: این مجموعه از نظر خدمات فرهنگی و هنری می‌تواند به یکی از مراکز اصلی فرهنگی و هنری شهر تهران مبدل شود و به طور طبیعی خدمات بیشتری هم به شهروندان این منطقه ارائه کند.