به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک،  کفاح محمود سنجار، مشاور مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد که هدف از تشکیل شورای سیاسی ایجاد هیئتهایی برای مذاکره با بغداد ،کشورهای همسایه و گروه‌های بین‌المللی در راستای به دست آوردن استقلال است.

کفاح در گفت‌وگوی تلفنی خود با این خبرگزاری، اول ماه نوامبر آینده را زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاستی در اقلیم خواند، به طوری‌که دوره پارلمان کنونی در اکتبر ماه جاری میلادی پایان خواهد یافت.وی در ادامه افزود انتخابات پارلمانی و ریاستی همزمان برگزار خواهد شد.

مشاور رئیس اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد: برای پذیرش کاندیداها تنها چند روز باقی مانده و "فراکسیون التغییر" یکی از اعضایش را برای به دست گرفتن پست ریاست نامزد کرده است. کمیسیون انتخابات اسامی نامزدها را طی روزهای آینده اعلام خواهد کرد.

کفاح درخصوص آمادگی‌های این اقلیم برای برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاستی در سایه فضای کنونی، اظهار داشت: از حدود سه ماه پیش از نظر "فنی و لوجستیکی"  در حال آمادگی برای برگزاری انتخابات هستیم. اگر این انتخابات در زمان مقررشان برگزار نشود در قانون اساسی خلأ ایجاد خواهد شد.