به گزارش تسنیم، علی لاریجانی عصر امروز در مراسم یادواره شهدای شهرستان‌های ممسنی و رستم که در شهر نورآباد مرکز شهرستان ممسنی برگزار شد، در جمع مردم این دو شهرستان اظهار داشت: ما امروزه نیازمند همان فرهنگ شهادت رزمندگان دفاع مقدس هستیم که یکی از راه ترویج این فرهنگ برگزاری همین یادوارهای شهداست.

وی با اشاره به جایگاه آیت‌الله مدنی افزود: آیت‌الله مدنی هم عالم وارسته‌ و مجاهدی بود و هم اینکه توانست حضور در جامعه داشته باشد و بر اجتماع تاثیرگذار باشد.

لاریجانی با بیان اینکه این عالم بزرگ با تربیت شاگردان زیادی ملت و جامعه را به حرکت درآورد و در تحقق انقلاب نقش به سزایی داشتند تصریح کرد: این انقلاب با وجود همین حرکت‌ها و مجاهدت‌ها رقم خورد و در جنگ تحمیلی نیز این را به خوبی نشان دادند که سرمایه بزرگی است و به کشور وجهه دادند که همه دشمنان را به ترس انداخته‌اند و متوجه شدند که در مقابل چه کشور قوی و ملت با عزتی قرار گرفته‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: البته پس از انقلاب دشمنان کشور نیز زیاد شد اما بازهم این سرمایه غنی کشور افزایش یافته و دشمنان هنوز جرات تعرض ندارند.

وی گفت: راه و رسم مردانگی نیست که وعده الکی بدهیم باید امروز شرایط واقعی را به مردم بگوییم و واقع‌بینانه اعلام کنیم چه کاری می‌توانیم انجام دهیم.

لاریجانی بیان کرد: در کشور منابع و سرمایه خوبی است اما در گذشته دچار مشکل شدیم که از اول انقلاب این تحریم‌ها و تحریم‌های چند سال اخیر بسیار تاثیرگذار بود هر چند امیدواریم در سال‌های آینده این وضعیت بهتر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیکاری در شهرستان‌های ممسنی و رستم رنج‌آور است، گفت: حجم دولت سبب شده که پول زیادی خرج شود و اعتباری برای پروژه‌ها باقی نماند و باید این دولت کوچک شود.

وی افزود: موتور تولید و صادرات کشور نیز باید راه بیفتد از طرفی فرهنگ کارآفرینی نیز در جامعه رونق یابد و از این تفکر استخدام شدن در ادارات خارج شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی گفت: جوانان عزیز باید بدانند باید به سمت تولید و اشتغال‌زایی حرکت کنند و در این زمینه نیز تسهیلات خوبی ارائه می‌شود و مصوبات مجلس نیز در این باره را جدی گرفته و ورود کنند.

لاریجانی با بیان اینکه تمام تلاش مجلس و دولت این است که شرایط تولید را مهیا کنند که نتیجه آن اشتغال‌زایی باشد بیان کرد: راه سرمایه‌گذاری و تولید راه نجات شهرستان ممسنی و رستم است و باید از پشت میزنشینی فاصله گرفت و به سمت تلاش حرکت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد سد پارسیان و پتروشیمی نیز گفت: در این زمینه با وزیر صحبت خواهم کرد که تکلیف را مشخص کنند و از طرفی راه‌اندازی سد پارسیان نیز پیگیری می‌کنم.