به گزارش ایرنا، سیدعادل حیدری گفت: &#۳۹;هنوز حضور ایشان در دادگاه آقای بقایی نه مثبت است و نه منفی و با توجه به درگذشت برادرشان( داود احمدی نژاد) ، فعلا تصمیمی برای حضور در دادگاه ۲۵ مهر گرفته نشده است.&#۳۹;

این وکیل دادگستری که وکیل مدافع حمید بقایی هم هست، درباره نامه موکلش به قاضی پرونده مبنی بر برگزاری علنی دادگاه اظهارکرد: اصل بر علنی بودن است مگر فاضی پرونده علنی نبودن را اعلام کند و نامه آقای بقایی هم درحقیقت خواسته ای در راستای اصل 165 قانون اساسی است که اصل را بر برگزاری علنی دادگاه می داند مگر اینکه قاضی، غیرعلنی بودن آن را تشخیص دهد.

حمید بقایی هفته گذشته در تاریخ هفتم مهرماه در نامه ای به قاضی شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت خواستار برگزاری علنی دادگاه خود شد. او در بخشی از این نامه خطاب به قاضی حیدری نوشت: «همانطور که استحضار دارید مطابق قانون برگزاری جلسات دادگاهها بصورت علنی می باشد. اخیراً اخباری در سطح عمومی شنیده شده که حاکی از آن است که حکم محکومیت اینجانبان از هم اکنون و قبل از تشکیل دادگاه مشخص و تعیین شده است و حتی اینگونه گفته می شود که جلسات دادگاه صرفاً برای رعایت صورت ظاهری و نمایشی است. لذا جهت رد این اخبار و همچنین اثبات استقلال دادگاه و غیر سیاسی بودن پرونده لطفاً دستور فرمائید تمامی جلسات دادگاه با حضور عموم مردم بصورت کاملاً علنی برگزار شود».

 دادگاه جمید بقایی معاون اجرایی دولت پیشین ۲۵ مهر در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار می شود؛ محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در صدو چهاردهمین نشست خبری اتهامات بقایی را تصرف غیرمجاز، اختلاس و تبانی اعلام کرده و گفته بود، حتی در بازجویی اولیه اتهام دیگر مطرح شد که ٢ میلیون یورو وجه نقد بدون ثبت و ضبط رسمی در اختیار این متهم قرار گرفته و قرار بود به فرد دیگری بدهد.