به گزارش ایکنا، ساعت ۱۲:۲۵ بیستم اردیبهشت ماه از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک نزاع و درگیری در پارکینگ یک مجتمع مسکونی به کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد اعلام شد. با حضور مأمورین و در همان بررسی‌های اولیه مشخص شد طی یک نزاع و درگیری بین دو تن از اهالی ساکن در مجتمع، یکی از آنها به نام «مجید شمس» (۵۰ ساله) مورد اصابت ضربه جسم تیز از ناحیه سینه قرار گرفته و ضارب نیز به نام مهدی . م (متولد ۱۳۵۱) از محل متواری شده است.

مأمورین کلانتری یوسف آباد در تحقیقات خود، با شناسایی دو نفر از افراد شرکت کننده در نزاع و درگیری اقدام به دستگیری آنها کرده و اطلاع پیدا کردند که این دو برادر و خواهرزاده ضارب هستند که از محل درگیری متواری شده بود.

با وجود انتقال مجید به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی، در ساعت ۱۵ همان روز به کلانتری یوسف آباد اعلام شد که به علت اصابت ضربه جسم تیز به قسمت سینه و آسیب شدید به قسمت‌های حیاتی بدن، مجید شمس فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول در طبقه چهارم و قاتل نیز در طبقه دوم مجتمع مسکونی محل جنایت زندگی می‌کرده؛ درگیری اولیه در طبقه چهارم و پس از مراجعه قاتل و دو همراهش به منزل مقتول آغاز و در ادامه به پارکینگ مجتمع کشیده شده است.

در ادامه تحقیقات از همسایگان و خانواده مقتول، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که قاتل قسمتی از پارکینگ مشاء ساختمان را به انباری شخصی خود تبدیل و در آنجا نسبت به نگهداری و مصرف مشروبات الکلی، استعمال موادمخدر و ... اقدام می‌کرده که همین موضوع زمینه اعتراض شدید مقتول و دیگر اهالی مجتمع را ایجاد کرده است؛ با توجه به اطلاعات بدست آمده و با هماهنگی‌های به عمل آمده با بازپرس پرونده، کارآگاهان در بازرسی از پارکینگ و همچنین منزل متعلق به قاتل، موفق به کشف ده‌ها بطری مشروبات الکلی و همچنین تجهیزات و البسه نظامی شدند که به نظر می‌رسید از این تجهیزات نظامی برای انجام اقدامات غیرقانونی استفاده شده است؛ همچنین در بررسی خودروی «بی ام و» متعلق به قاتل به ارزش تقریبی ۳۵۰ میلیون تومان، کارآگاهان متوجه شدند که قاتل نسبت به تجهیز خودرو شخصی‌اش به آژیر مورد استفاده در خودروهای امدادی و نظامی اقدام کرده که این خودرو نیز توقیف و به پلیس آگاهی منتقل شد.

اقدامات جهت دستگیری قاتل در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا سرانجام با شناسایی مخفیگاه مهدی در باغی در حاشیه غربی تهران، وی در ساعت ۱۶ روز سه‌شنبه یازدهم مهر ماه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این پرونده گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به درگیری منجر به جنایت با انگیزه انتقام گیری از مقتول و قدرت نمایی در محل سکونتش اعتراف کرده است.

مکرم در پایان این خبر عنوان داشت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.