به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ وینفرد شفر سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال پس از اینکه هدایت آبی پوشان را بر عهده گرفت با انتقاد های زیادی روبرو شد.این در حالی است که این مربی با توجه به کارنامه خوبی که از خود به جای گذاشته با کمترین رقم ممکن حاضر شده هدایت این تیم را قبول کند و حتی قیمت او از علیرضا منصوریان، سرمربی قبلی استقلال هم پایین تر است.

طبق اعلام یکی از منابع آگاه رقم قرارداد شفر با استقلالی ها چیزی حدود ۳۰۰ هزار دلار است و این در حالی است که علیرضا منصوریان فصل گذشته با قراردادی ۳ ساله به ارزش ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان با استقلال قرارداد امضا کرد.

همچنین قرارداد منصوریان برای سال دوم یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بود که البته این مربی در میانه راه استعفا داد  و با این وجود چون منصوریان خودش استعفا داده است ،مدیران استقلال مشکلی برای ثبت قرارداد سرمربی جدید ندارند.

وینفرد شفر که سابقه حضور در باشگاه هایی همچون العین و الاهلی امارات و تیم ملی کامرون و جامائیکا را برعهده داشته با کمترین رقم به استقلال پیوسته و به نوعی مدیران آبی پوش در جذب این مربی در هزینه های خود صرفه جویی کرده اند .

وینفرد شفر سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال که امروز رسما کار خود را با این تیم آغاز خواهد کرد جزو مسن ترین سرمربیان حال حاضر لیگ برتر است. 

وینفرد شفر ششمین مربی خارجی تاریخ استقلال است و پیش از استقلال 7 جام را با تیم های ملی کامرون، جامائیکا، العین و الهلی و کارلسروهه بدست آورده است.

وی در صورتی که در مقابل پرسپولیس در دربی ۸۵ روی نیمکت استقلال قرار بگیرد از این حیث هم یک رکورد به جای خواهد گذاشت چرا که برای اولین بار است که ۲ تیم پر طرفدار پایتخت در دربی از ۲ مربی خارجی بهره می برند.

به هر ترتیب  باید دید مربی ارزان و البته مسن که نسبت به مربیان دیگر لیگ برتری از لحاظ سنی تفاوت دارد چه عملکردی در استقلال خواهد داشت.

وینفرد شفر پس از امضاى قراردادش با استقلالى ها در نشست خبرى اش بار ها از اینکه در نظر دارد جایگاه استقلال را تغییر دهد سخن گفت.

حال اینکه این مربى در بدو ورود چنین ادعایى را دارد، باید دید در دیدار هاى پیش رو چه تکنیکى را براى آبى ها در نظر خواهد گرفت تا آنها به یک باره از جایگاه یازدهم به بالاى جدول برسند. به هر ترتیب شفر مربى با تجربه اى است و مى توان گفت شاید او بتواند استقلال بحران زده را جمع و جور کند و به آنها را بالاى جدول برساند، اما ما از این نوع وعده ها زیاد شنیدیم و یادمان نمى رود که افتخارى مدیر عامل استقلال هم در بدو ورود به این تیم از وعده هاى خوب براى استقلال خبر داد، اما هر چه اتفاق افتاد و دیدیم جز محرومیت و بدهى، عملکرد دیگری را نظاره گر نبودیم.

شفر سرمربى مسن استقلال باید بداند اینجا ایران است و تمام تیم ها براى اینکه در جمع مدعیان باشند مى کوشند و رقابت سختى میان آنها حاکم است بنابر این او به عنوان مربى جدید در ایران کار سختى را پیش رو دارد