به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یاد شده، بررسی های رویترز نشان می دهد، تولید نفت خام اوپک که در ماه اوت (مرداد-شهریور) ۳۲ میلیون و ۷۶۰ هزار بشکه در روز بود، در ماه سپتامبر (شهریور-مهر) ۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است. 

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در ساعت 01:49 بامداد امروز به وقت گرینویچ در بازار نایمکس این کشور 14 سنت یا 0.3 درصد نسبت به آخرین قیمت روز گذشته کاهش یافت و به 50 دلار و 44 سنت در هر بشکه رسید. 

قیمت نفت خام آمریکا در سه ماهه سوم میلادی حدود 12 درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش قیمت سه ماهه این نفت از سه ماهه دوم سال 2016 بود اما اکنون بهای نفت خام آمریکا در مقایسه با رکورد 52 دلار و 86سنت پنج شنبه گذشته که بالاترین رکورد 6ماهه گذشته است، تقریبا پنج درصد کاهش دارد. 

هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز در ساعت یاد شده در بازار لندن با 19 سنت یا 0.3 درصد کاهش، به بهای 55 دلار و 93 سنت معامله شد. 

بهای نفت برنت نیز در سه ماهه سوم سال 2017 حدود 20 درصد افزایش پیدا کرد که بیشترین افزایش قیمت سه ماهه از سال 2004 است. هفته گذشته قیمت نفت برنت تا 59 دلار و 49 سنت در هر بشکه صعود کرد. 

«جاناتان بارات» مسئول ارشد سرمایه گذاری در موسسه مالی «آیرز الینس*» سیدنی گفت: سه ماهه چهارم قیمت های نفت افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد زیرا تقاضای نفت به دلیل فصل سرما افزایش می یابد در حالی که به دلیل فصل تعمیر و نگهداری، بسیاری از پالایشگاه ها که تامین کننده نیاز سوخت هستند، با ظرفیت کامل کار نمی کنند.