به گزارش تسنیم ، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور صحن علنی پارلمان با اشاره به مشکلات اقتصادی حوزه انتخابیه خود و همچنین بی توجهی دولت به اجرای برنامه ششم توسعه اظهار داشت: لازم است در این نطق به دو موضوع لزوم توجه دولت به ابلاغ برنامه ششم توسعه و قانون بودجه ۹۶ و ضرورت پایان دادن به بی‌تفاوتی دولتمردان در خصوص طرح‌های توسعه اسلام‌آباد غرب اشاره کنم.

وی افزود: دولت در قبال اجرای قانون وظیفه شرعی دارد ولی  امروز بخش های عمده‌ای از قانون برنامه اجرا نشده است که در شرایط ملتهب امروز منطقه عدم پرداختن به این برنامه و حقوق و عمران  مرزنشینان ظلم به منافع ملی است.

فلاحت‌پیشه گفت: در حالیکه برخی از اقوام در کشورهای همسایه مشکلات جدی با دولت مرکزی پیدا کرده‌اند اقوام ایرانی با افتخار خود را جزئی از تنه ایران به حساب می‌آورند که علت این موضوع پیشرفت‌های تاریخی این مناطق در پرتو آبادانی مرزهای کشور بوده است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب با انتقاد از برخی مسئولان خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی مسئولان میز ریاست خود در تهران را ترک نمی‌کنند و فضای ذهنی آنها با مشکلات و بدبختی مردم تفاوتهای زیادی دارد.

وی ادامه داد: کسانی که جوانان خود را در بالاترین مناصب مدیریتی جذب کرده‌اند هیچ‌گونه توجهی به سیل عظیم جوانان بیکار در کشور بویژه در استان کرمانشاه ندارند.

فلاحت‌پیشه در پایان با اشاره به عزل و نصب‌های محفلی و خصوصی در بین مسئولان تصریح کرد: متاسفانه آقایان بجز عزل و نصب‌های محفلی کاری برای استانهای کشور نکردند و این حداقل شاخص‌های توسعه‌ای که در استانهای کشور شاهد هستیم نتیجه کار نمایندگان ادوار و مدیران بومی استانها بوده است.