به گزارش ایسنا، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: کلیه داوطلبانی که در آزمون دکتری تخصصی ۱۳۹۶ شرکت نموده ، دعوت به مصاحبه شدند و در جلسه مصاحبه حاضر بوده‌اند می‌توانند واحدهای دانشگاهی مجری رشته گرایشی را که در مصاحبه آن شرکت نموده‌اند در استان محل انجام فرآیند مصاحبه انتخاب نمایند.

داوطلبان بدین منظور می‌توانند از راهنمای موجود در سامانه به منظور اطلاع از رشته محل هایی که مجاز به انتخاب آنها می‌باشند بهره‌برداری نمایند .

همچنین داوطلبان در این مرحله از تکمیل ظرفیت مجاز به انتخاب حداکثر ۲۰ رشته محل از میان ۱۳۷۸ رشته محل ارائه شده خواهند بود.

کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ که مطابق کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند متناسب با کد رشته امتحانی که درآن شرکت نموده‌اند بامراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته محل دانشگاهی از میان ۶۵۸۸ رشته محل ارائه شده اقدام نمایند. امکان ویرایش رشته محل های انتخابی تا پایان مدت زمان ثبت نام برای داوطلبان فراهم می باشد.

اسامی پذیرفته شدگان هفته سوم مهر ماه اعلام خواهد شد و پذیرفته شدگان می‌توانند بعد از اعلام نتایج مطابق زمان بندی اعلام شده جهت ثبت نام به واحد دانشگاهی محل پذیرش مراجعه نمایند.

شایان ذکر است زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون سراسری۱۳۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی (کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و دکتری حرفه ای) تانیمه مهرماه اعلام خواهدشد.