حسن امیریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: شله مشهدی که در ایام دهه اول محرم، دهه آخر صفر و ماه مبارک رمضان پخت می‌شود مختص شهر مشهد است و در سایر شهرهای کشور چنین غذایی عرضه نمی‌شود، البته آش‌هایی با عنوان آش شله قلم‌کار و شوربا در شهرهای دیگر پخت می‌شود اما این غذا تنها مختص مشهد است.

وی ادامه داد: این غذا بیشتر در زمستان پخت می‌شود و با توجه به گرمی هوا در تابستان صرف آن خطرناک است. البته در سال‌هایی که ماه رمضان مصادف با تابستان شد با عرضه بیشتر این غذا در فصل گرما مواجه شدیم.

رئیس اتحادیه رستوران‌داران مشهد گفت: باتوجه به اینکه شله مشهدی در تمام فصول سال عرضه نمی‌شود، فقط در مجالس عزاداری دهه اول محرم، دهه آخر ماه صفر و همچنین ماه رمضان با عرضه این غذا مواجهیم و هم‌اکنون تنها یک مرکز عرضه‌کننده شله در خیابان مصلی در تمام روزهای سال این غذا را عرضه می‌کند.

امیریان عنوان کرد: در تلاش هستیم شله مشهدی را ثبت ملی کنیم و معتقدیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در کنار ما می‌تواند به ثبت ملی این غذا به نام مشهد کمک کند، همان طور که فرایند پخت شیشلیک شاندیز ثبت ملی شد.