به گزارش ایلنا، روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درباره وضعیت باشگاه نفت و موضوعات مطرح شده در این باره ارائه کردبر این اساس موارد ذیل به اطلاع افکار عمومی می رسد:

1_ موضوع انتقال باشگاه نفت به مدیریت جدید، بر اساس اعلام کمیته واگذاری شرکت نفت و تاییدیه اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به عنوان مرجع قانونی وفق کمیسیون ماده 5 ورزش و جوانان انجام گرفت.

2_ در ارتباط با تغییرات در حوزه مربی و سرمربی از آنجا که این موضوع در حوزه اختیارات مسولین باشگاهها است، مدیران می توانند مطابق مقررات نسبت به عقد قرارداد با کادر فنی خود در سازمان لیگ اقدام کنند.

3_ باشگاهها موظفند نسبت به انجام تعهدات خود به مربیان و بازیکنان در موقع مقتضی اقدام و در صورت تغییر مربیان می بایست نسبت به تسویه حساب با مربی قبلی خود اقدام کنند. در غیر این صورت مربی می تواند از مبادی قانونی نظیر: کمیته انضباطی و کمیته تعیین وضعیت نسبت به پیگیری حق و حقوق خود اقدام کند.

4_از آنجا که باشگاه نفت در حال حاضر جزو نمایندگان ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود؛ مقرر گردید که سازمان لیگ در اسرع وقت و پس از جلسه با مدیران این تیم نسبت به بررسی موارد مختلف این باشگاه اقدام و گزارش مقتضی به فدراسیون فوتبال اعلام گردد.