به گزارش خبرآنلاین، سیستم عامل آندروما / AndromaOS طوری تعریف شده است که ویندوز ۱۰ را نیز در خود جای می‌دهد و به گفته بچه‌های ویندوز سنترال اسم رسمی برای آن Windows Core OS است. البته مانند پروژه Midori نیست که به طور مستقل ایجاد شده و سپس برای همیشه توسط خود مایکروسافت نابود شد.

در واقع مایکروسافت سیستم عاملی به نام OneCore یا Windows ۱۰ Core را توسعه داده که روی موبایل، تبلت، لپ تاپ و پی سی، اینترنت اشیاء و هولولنز و ابزار واقعیت مجازی کار می‌کند و ویندوز دهی که روی هر کدام از این ابزار می‌نشیند ظاهرا در ابتدا یکی نبوده و حالا قرار است یکی شود. بر همین اساس، سیستم عامل آندروما پیاده سازی ویندوز ۱۰ بر ورای OneCore است تا بتواند کار اصلی یکپارچه سازی را انجام دهد.

به عنوان مثال چارچوب یک خودرو را در نظر بگیرید که با ویندوز ۱۰ مجهز می‌شود و سپس بدنه‌های مختلف روی آن سوار شده و شکل و شمایل جدیدتری پیدا می‌کند که همان آندروما خواهد بود.

از سوی دیگر شل / Shell ویندوز با عناصر اصلی آن مانند Start، Windows Management، Settings و Activity Center توسط اندروما به شکلی واحد درخواهد آمد.

بنابراین ویندوزهای مختلف به ۱۰ ختم شده و داخل هر یک از سخت افزارهای تعریف شده قرار می‌گیرند. سپس با آندروما یکپارچه سازی شده و کاربران از هر یکی از ابزار مایکروسافت قادر به اتصال به دیگری خواهد بود.