به گزارش تسنیم، در حالی که به نیروهای پلیس دستور داده شده است تا صبح یکشنبه همه محل های اخذ رای را پاکسازی کرده و اجازه برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا را ندهند، طرفداران استقلال کاتالونیا از روز جمعه، اشغال و تصرف محل های اخذ رای را آغاز کرده اند تا با تصمیم مادرید برای جلوگیری از برگزاری این همه پرسی مخالفت کنند.

 

دولت مادرید بارها اعلام کرده است که برگزاری این همه پرسی غیر قانونی است و هزاران نیروی پلیس را در کاتالونیا مستقر کرده تا مانع برگزاری این همه پرسی شود.

این در حالی است که کارلس پویگدمونت رهبر کاتالونیا در مصاحبه ای تاکید کرد: همه چیز برای برگزاری همه پرسی در بیش از ۲۰۰۰ شعبه اخذ رای آماده شده است و همه چیز آماده است تا مردم نظر خود را اعلام کنند.

 

به پلیس منطقه کاتالونیا دستور داده شده است تا صبح یکشنبه و پیش از برگزاری همه پرسی، همه شعبه های رای گیری را تخلیه کند.

 

پلیس اسپانیا تعدادی از مقام های کاتالونیا را که در سازماندهی همه پرسی استقلال مشارکت داشته اند، بازداشت کرده است. پلیس همچنین بنرهای تبلیغاتی، صندوق های رای و برگه های رای گیری را نیز توقیف و ضبط کرده است. این همه پرسی قرار است اول اکتبر برگزار شود.

 

بیش از ۳ تا ۴ هزار مامور پلیس از سایر مناطق اسپانیا وارد کاتالونیا شده اند.

این نیروهای جدید پلیس به ۵ هزار پلیس غیر نظامی اسپانیا ملحق خواهند شد که پیش از این در کاتالونیا مستقر بودند. بیش از ۱۷ هزار نیروی پلیس کاتالونیا نیز ماموریت برقراری نظم را بر عهده دارند.