به گزارش ایسنا فرهادی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در ارتباط با تلاش های وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای بازگشت نخبگان به کشور، گفت: سعی داریم که بازگشت معکوس درمورد استعداهای درخشان را به کار ببریم و این طرح در دستور کار وزارت علوم است.

وی ادامه داد: سال گذشته مصوبه‌ای تصویب شد تا نخبگانی که در خارج کشور تحصیل کرده‌اند هنگامی که بازگشتند از طریق بنیاد نخبگان جذب و در هیات علمی دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند.

فرهادی گفت:اعتبارات این طرح داده شده است و سال گذشته تا امسال صد نفر از نخبگان به عضویت هیات‌های علمی درآمده‌اند، طی یک سال گذشته حدود هزار و ۴۰۰ نفر که در خارج از کشور بوده‌اند به صورت موقت و یا دائم به کشور مراجعت کرده‌اند.

وی با اشاره به ضرورت توجه به آموزش ها برای جلوگیری از تجاوز و آسیب رساندن به کودکان و نوجوانان گفت:حوزه آموزشی و پژوهشی دانشگاه سال هاست که بر روی این مطلب کار می‌کند که یکی از اساسی‌ترین آن پایان نامه‌ها است. شورای توسعه پژوهش علوم انسانی تحقیقاتی را آغاز کرده است و عناوینی نیز برای پایان نامه‌ها انتخاب کرده و به شورای اجرایی کشور و دستگاه های مربوطه نیز ارسال کرده است ما به دنبال اجرایی کردن این عناوین هستیم.