به گزارش ایرنا، در مسابقات قهرمانی آسیا که با حضور ۶۶۰ ورزشکار از ۲۷ کشور به مدت چهار روز در شهر آستانه قزاقستان برگزار شد، تیم‌های ملی کاراته ایران برای خلق این موفقیت بزرگ به ۲۰ طلا، ۱۲ نقره و ۱۰ برنز دست یافتند. ژاپن با ۱۶ طلا، ۸ نقره و ۱۴ برنز دوم شد و تیم قزاقستان با ۸ طلا، ۶نقره و ۱۳ برنز در مکان سوم ایستاد.
تیم های عربستان با 5 طلا، 2نقره و 10 برنز و اندونزی با یک طلا، 4 نقره و 7 برنز چهارم و پنجم شدند.
پیکارهای کاراته قهرمانی آسیا از سال ۲۰۱۱ بدین سو، در حالی برای چهارمین بار به صورت همزمان در تمام رده های سنی برگزار می شود که در سه دوره قبلی، تیم‌ ژاپن موفق شده بود در رده بندی کلی مدال ها قهرمانی را از آن خود کند و تیم ایران همواره در مکان دوم جدول رده بندی توزیع مدال ها قرار گرفت.
در سال 2011 که چین‌ میزبان کاراته کاهای نوجوان، جوان، امید و بزرگسال دو بخش مردان و زنان بود، ژاپن با 14 طلا، 7 نقره و 10 برنز قهرمانی را از آن خود کرد و ایران با 11 طلا، 7 نقره و 9 برنز نایب قهرمان شد.
در سال ۲۰۱۲ که پیکارهای آسیایی در تاشکند ازبکستان برگزار شد، ژاپنی ها با ۱۷ طلا، ۵ نقره و ۵ برنز قهرمان و ایران با کسب ۱۱ طلا، ۷ نقره و ۱۶ برنز به نایب قهرمانی رسیدند.
سال 2013 مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی امارات برگزار شد و بازهم ژاپن با 16 طلا، 7 نقره و 5 طلا بر سکوی نخست ایستاد و ایران با 12 طلا، 9 نقره و 11 برنز بر جایگاه دومی تکیه زد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.