به گزارش ایسنا، در پیام تسلیت سیدرضا صالحی امیری آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت بانوی مبارز و یار دیرین انقلاب اسلامی، مرحومه مرضیه حدیدچی (دباغ) در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان، موجب تاسف عمیق گردید.

آن بانوی والامقام از آغاز نهضت امام خمینی(ره) و مبارزه با رژیم ستمشاهی، پیشگام و پیشرو بود و در راه پیروزی انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکرد. به طوری که در زندان ساواک و با تحمل شکنجه، به نماد زن مسلمان مقاوم انقلابی بدل گشت. در این مسیر به تاسی از قهرمان کربلا، حضرت زینب کبری (س)، با جهت‌گیری‌های روشن، استوار و پایدار ایستاد و ضمن حفظ ارزش‌های دینی، در سه وجه سیاست، دیانت و عفت، الگویی بی‌بدیل برای زنان این مرز و بوم بود.

این جانب درگذشت این بانوی مجاهد و پیرو راستین مکتب اهل بیت(ع) را که در آستانه اربعین حسینی به دیار معبود شتافت، به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، عموم هموطنان و خانواده حدیدچی صمیمانه تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن مرحومه و صبر و شکیبایی بازماندگان محترم را مسالت می‌نمایم.

سیدرضا صالحی امیری

تسلیت عارف به مناسبت درگذشت مرضیه دباغ

محمدرضا عارف در پیامی درگذشت مرضیه حدیدچی دباغ را تسلیت گفت.متن این پیام به شرح زیر است:

انالله و اناالیه راجعون


درگذشت سرکار خانم مرضیه حدیدچی دباغ موجب تاسف و تاثر شد.


ایشان از پیشگامان انقلاب اسلامی بودند که در سالهای شکل گیری نهضت اسلامی و همچنین پس از پیروزی انقلاب نقش موثری به ویژه در انسجام بخشی فعالیت بانوان انقلابی داشتند و با منش وروش اعتدالی در تبیین اندیشه های رهبر فقید انقلاب نقش موثری ایفا کردند و به عنوان یک بانوی انقلابی مسلمان نشان دادند که زنان دوشادوش مردان می توانند در تحولات جامعه تاثیر گذار باشند.


اینجانب درگذشت این بانوی مجاهد را به خانواده ایشان تسلیت گفته برای آن فقیده سعیده رحمت و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال طلب می‌کنم.

جهانگیری درگذشت مرضیه دباغ را تسلیت گفت

معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی درگذشت مرضیه دباغ را تسلیت گفت.متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

درگذشت تاسف بار بانوی شاخص و نام آشنای انقلاب، حاجیه خانم مرضیه حدیدچی دباغ را به بازماندگان محترم، همراهان و دوستداران ایشان و عموم ملت ایران تسلیت می‌گویم.
خانم دباغ نمونه والایی از زن مبارز، مومن و وارسته ایرانی است که گذار دوران مختلف، غبار بر آرمان‌ها و ایمان او نیفکند. وی در همه مقاطع انقلاب از شکنجه‌گاه‌های ساواک، مبارزه در کنار انقلابیون فلسطینی و حضور موثر در دفتر امام خمینی (ره) در پاریس تا فرماندهی نخستین دوره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همدان و سه دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، بی چشمداشت نقش آفرید و با دلسوزی به مردم خدمت کرد. زندگی پر از تلاش و تکاپوی او سرشار از نکته‌ها و درس‌ها برای زن مسلمان و ایرانی است. از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسئلت دارم.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رییس‌جمهور