به گزارش تابناک، یونیلیور از سال ۱۳۸۲ در ایران حضور داشته و با سرمایه گزاری بیش از ۱۰۰ میلیون یورو در این کشور با حضور برند‌هایی مانند لیپتون، سیگنال، لوکس، داو، دامستوس و سیف فعال بوده است.

پس از اتمام مراسم افتتاحیه و ملاقات با ۳۳۶ کارمند یونیلور ایران، پال پولمن، در دانشگاه تهران و برای دانشجویان این دانشگاه سخنرانی خواهد کرد.

پال پولمن اظهار داشت: « بازار ایران با توجه به پتانسیل بسیار بالا برای پیشرفت و نیز استعداد‌های جوانش، همواره از جذابیت و اهمیت خاصی برای یونیلیور برخوردار بوده و خواهد بود. هدف ما این است تا با تکیه بر یک دهه حضور خود در ایران، بر پایداری و توسعه کسب و کار و نیز سرمایه گذاری خود بیفزاییم».

شرکت یونیلیور واردات محصولات خود را به ایران در سال ۱۳۸۰ آغاز نمود. در سال ۱۳۸۲ این شرکت، بعنوان یک نهاد حقوقی با اسم «یونیلیور ایران» بطور رسمی کسب و کار خود را در ایران تنها با ۵ کارمند آغاز کرد و در همان سال، کارخانه خود را در قزوین احداث نمود. خط تولید کارخانه قزوین در سال ۱۳۸۴ با تولید صابون لوکس فعال گردید و به دنبال تولید صابون لوکس، تولید محصولات دیگر از جمله شامپوهای سان سیلک و کلیر، خمیر‌ دندان‌های سیگنال و کلوز آپ و چای لیپتون و سیف، دامستوس آغاز شد.

امروز یونیلیور ایران ۳۳۶ کارمند دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده باید به این موضوع نیز اشاره داشت که از سال ۱۳۹۳، کارخانه یونیلیور در قزوین، با هدف حمایت از محیط زیست ایران، هیچگونه زایداتی به گورستان زایدات اضافه نکرده است.