صف‌های خرید و فروش: در نمودار به بررسی نماد‌های حاضر در بورس و فرابورس پرداخته شده است و تعداد نمادهایی که در پایان روز معاملاتی در صنایع مختلف در صف خرید یا فروش قرار داشته‌اند به تفکیک صنعت مشخص شده است. با استفاده از این داده‌ها می‌توان اقبال بازار به صنایع مختلف را مورد ارزیابی قرار داد. در آخرین روز از داد و ستد‌های بازار طی هفته گذشته گروه مواد و محصولات دارویی با 29 نماد و 74درصد از تعداد سهام موجود در صنعت بیشترین تعداد سهام در صف فروش را داشت. در بازار روز چهارشنبه فضای کلی حاکم بر بازار موجب شد از میان 503 نماد معامله شده در 44 صنعت مختلف، 328 نماد با صف فروش بسته شوند و تنها 14 نماد در صف خرید باقی بمانند. گروه سایر محصولات کانی غیر فلزی با سه نماد و 21 درصد از تعداد سهام معامله شده در صنعت بیشترین صف‌های خرید را به خود اختصاص داد.

سهام پرنوسان: در نمودار نمادهای با نوسان کامل در روز معاملاتی مورد بررسی قرار گرفته است. نوسان در طول روز معاملاتی را می‌توان به دو نوع مثبت(+) و منفی (-) تقسیم‌بندی کرد. منظور از نوسان (+) این است که نمادهای قرار گرفته در این گروه از کمترین قیمت مجاز تا بیشترین قیمت مجاز نوسان داشته‌اند. به نوعی می‌توان گفت تقاضا در آنها نسبت به عرضه پیشی گرفته است و در گروه نوسان (-) برخلاف گروه قبل عرضه در آنها بیشتر از تقاضا بوده است.

در آخرین روز از داد و ستد‌های بازار، هیچ سهمی نتوانست خود را از صف فروش به صف خرید برساند و صف خرید آن در پایان بازار عرضه نشود.

افزایش حجم ناگهانی: روز چهارشنبه هفته گذشته نماد‌هایی معامله شدند که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته است. بر این اساس حجم معاملات 11 سهم بیش از 5 برابر نسبت به میانگین ماهانه رشد داشته است. همچنین در میان این نماد‌ها، «وسبحان» با حدود 110 میلیون سهم و 5/ 24 میلیارد تومان ارزش روز معاملات، بیشترین ارزش معاملات را به ثبت رسانده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند