شاخص طی یک روند صعودی نسبتا قوی از کف مثلث تا سقف آن را با شکست خطوط تنکانسن و کیجنسن به سرعت طی کرده و با برخورد به سقف مجددا وارد اصلاح شده است. طی این روند، شاهد واگرایی‌های مشهود معمولی و مخفی بین RSI و شاخص بودیم. با نزدیک شدن به انتهای الگوی مثلث، واگرایی RSI و وجود دامنه نامتقارن انتظار داشتیم که شاخص، مثلث را رو به بالا رد کند.

شاخص هفته گذشته از مثلث خارج شده و با رسیدن به مقاومت کیجنسن فلت و مقاومت استاتیک یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد طی دو روز به روی آن پولبک کرده و روز گذشته با یک کندل بزرگ از روی آن برخاسته است.

انتظار می‌رود که طی معاملات امروز و فردا، با برخورد به کف ابر کومو و البته سیگنال ورود ایچی کومو، شاهد تقابل بین فروشندگان و خریداران باشیم.  اما از روز سه شنبه به علت اتمام مهلت تسویه T+۲ و دریافت وجه از کارگزاری‌ها، به احتمال زیاد شاهد کوتاه آمدن فروشندگان حقیقی خواهیم بود و پیش بینی می‌شود شاخص کل، در روزهای آخر کاری سال به استقبال بهار بورسی  برود.

در صورت محقق شدن این پیش بینی، می‌توان در ادامه روند، انتظار صعودی کم تنش تا سطح یک میلیون و ۳۳۰ هزار واحد را داشت. بدیهی است ادامه این مسیر به عوامل بسیاری از جمله روند ورود پول حقیقی و بازگشت اعتماد به بازار، روند مذاکرات برجامی و تحرکات نرخ ارز در اثر اخبار آن و ورود ارزهای بلوکه شده خارجی به اقتصاد، شرایط بودجه دولت و انتظارات تورمی و همچنین برنامه تامین مالی دولت از بازار بورس مانند سال گذشته اشاره کرد که در ادامه باید دقیقا مورد توجه قرار گیرند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند