صف‌های خرید و فروش: در نمودار‌ها به بررسی نماد‌های حاضر در بورس و فرابورس پرداخته شده است و تعداد نمادهایی که در پایان روز معاملاتی در صنایع مختلف در صف خرید یا فروش قرار داشته‌اند به تفکیک صنعت مشخص شده است. با استفاده از این داده‌ها می‌توان اقبال بازار به صنایع مختلف را مورد ارزیابی قرار داد. در آخرین روز از دادوستد‌های بازار گروه (سرمایه‌گذاری‌ها) با ۴۲ نماد و ۸۱درصد از تعداد سهام موجود در صنعت در صف فروش بیشترین تعداد سهام در صف فروش را داشتند. در بازار روز چهارشنبه فضای کلی حاکم بر بازار موجب شد از میان ۶۱۹ نماد در ۴۷ صنعت مختلف، ۴۶۰ نماد با صف  فروش بسته شوند و تنها ۴۲ نماد در خرید باقی بمانند. گروه (سایر محصولات کانی غیرفلزی) با ۷ نماد و ۳۲درصد  از تعداد سهام موجود در صنعت بیشترین صف‌های خرید را به خود اختصاص دادند.

 سهام پر نوسان: در نمودار نمادهای با نوسان کامل در روز معاملاتی مورد بررسی قرار گرفته است. نوسان در طول روز معاملاتی را می‌توان به دو نوع مثبت(+) و منفی (-) تقسیم‌بندی کرد. منظور از نوسان (+) این است که نمادهای قرار گرفته در این گروه از کمترین قیمت مجاز تا بیشترین قیمت مجاز نوسان داشته‌اند. به نوعی می‌توان گفت تقاضا در آنها نسبت به عرضه پیشی گرفته است. و در گروه نوسان (-) برخلاف گروه قبل عرضه در آنها بیشتر از تقاضا بوده است. 

افزایش حجم ناگهانی: روز چهارشنبه نماد‌هایی معامله شده‌اند که حجم معاملات آنها رشدی چشم‌گیر داشته است. بر این اساس حجم معاملات 3 سهم بیش از ۵ برابر نسبت به میانگین ماهانه رشد داشته است. همچنین در میان این نماد‌ها، ولیز با 54 میلیون سهم بیشترین حجم را به ثبت رسانده است.

Untitled-2 copy

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند