در صورت واکنش شاخص به این محدوده این صنعت می‌تواند در مسیر پرده اول از سناریوی افزایشی به دنبال هدف ۱۹۵ هزار واحد باشد که سطح ۱۸۰ هزار واحد ممکن است مانع آن شود حرکت بدون روند در محدوده قیمتی ۱۹۵ هزار ممکن است از نظر زمانی شروع فاز دوم افزایش قیمت‌ها را به تعویق بیندازد. در پرده دوم از سناریوی افزایشی شاخص قند و شکر با گذر از مقاومت ۲۱۵ هزار واحد به نزدیکی منطقه ۲۳۰ هزار واحد خواهد رسید. فعلا حرکت در مسیر پرده سوم زیاد نیست و بعد از رسیدن به این محدوده، احتمال بازگشت شاخص به محدوده‌های پرده اول از سناریوی افزایشی بیشتر است. به هر ترتیب در صورت مناسب بودن شرایط بازار ممکن است شاخص قند و شکر وارد فاز سوم افزایش قیمت شود و به دنبال فتح قله قبلی یعنی محدوده ۲۵۵ هزار واحد باشد. منطقه ۲۴۰ هزار واحد به‌عنوان سطح مهم مقاومتی در این پرده معرفی می‌شود. فعلا در مورد محدوده‌های بالاتر از سقف قبلی نمی‌توان به خوبی اظهار نظر کرد.

مناطق مقاومتی، سطوحی از قیمت هستند که در آن احتمالا عرضه‌کنندگان سهام زیاد می‌شوند و ممکن است نقطه پایان روند صعودی و افزایش قیمت‌ها باشند. از طرفی سطوحی که به‌عنوان هدف قیمتی، در روند صعودی معرفی می‌شوند، مناطقی هستند که در آن معامله‌گران به جمع‌آوری سود ناشی از افزایش قیمت‌ها می‌پردازند، بنابراین در این محدوده‌ها علاوه بر عرضه‌کنندگان زیاد، ممکن است تقاضا‌کننده سهام نیز از خرید اجتناب کرده و به نوعی در منطقه اشباع خرید که بعد از چند روز تقریبا متوالی افزایش قیمت در آن قرار می‌گیریم، حضور داریم. همین موضوع ممکن است نقطه پایان افزایش قیمت‌ها باشد. البته تمامی محدوده‌ها ی مقاومتی و اهداف قیمتی، در صورت شکسته شدن به سمت بالا با حجم زیاد می‌توانند به سطوح حمایتی تبدیل شوند.

هنوز شکسته شدن خط روند صعودی بلند به سمت پایین شکسته نشده است ولی با توجه به حرکت نزولی چند روز اخیر و روند نزولی میان‌مدت، احتمال دارد این محدوده شکسته شود و سرمایه گذاران از ترس کاهش بیشتر قیمت از سرمایه‌گذاری در این صنعت پشیمان شوند و در نقش فروشنده پرده اول از سناریوی کاهشی را بازی کنند. هدف مرحله اول کاهش قیمت‌ها محدوده ۱۵۵ هزار و ۵۰۰ واحد است و دو محدوده ۱۷۳ هزار واحد و ۱۶۵ هزار واحد، سطوح حمایتی این مرحله هستند. برخی از سرمایه‌گذاران ریسک پذیر تا سطوح ۱۵۵ هزار و ۵۰۰ واحد هنوز به صعود صنعت قند و شکر امیدوار هستند اما در صورتی که این محدوده به سمت پایین شکسته شود بسیاری از آنها با شناسایی ضرر از گروه خارج خواهند شد و فشار عرضه را بیشتر خواهند کرد. تا زمانی که خط روند صعودی بلند‌مدت به سمت پایین شکسته نشده است احتمال وقوع پرده دوم از سناریوی کاهشی کم است. احتمال اتفاق افتادن پرده سوم با هدف ۱۳۶ هزار واحد نیز فعلا کم است.  مناطق حمایتی، سطوحی از قیمت هستند که در آن احتمالا تقاضا‌کنندگان سهام زیاد می‌شوند و ممکن است نقطه پایان روند نزولی و کاهش قیمت‌ها باشند. از طرفی سطوحی که به‌عنوان هدف قیمتی، در روند نزولی معرفی می‌شوند، مناطقی هستند که در آن معامله‌گران بلند‌مدت بازار در سهم حضور دارند و اکثر سفته‌بازان در این نقطه از سهم خارج شده‌اند، بنابراین در این محدوده‌ها علاوه بر احتمال تقاضای زیاد، ممکن است عرضه‌کننده سهام نیز از فروش اجتناب کرده و به نوعی در منطقه اشباع فروش که بعد از چند روز تقریبا متوالی کاهش قیمت در آن قرار می‌گیریم، حضور داریم. همین موضوع ممکن است نقطه پایان کاهش قیمت‌ها باشد. البته تمامی این محدوده‌ها در صورت شکسته شدن به سمت پایین با حجم زیاد می‌توانند به سطوح مقاومتی تبدیل شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند