به‌عنوان مثال روز شنبه هر کد حقیقی در نماد فمراد به‌طور متوسط حدود ۵۴۰ میلیون تومان خریداری کرده است؛ درصورتی‌که هر کد حقیقی تنها حدود ۲۳ میلیون تومان فروش داشته است.

البته روز شنبه در برخی نمادها نسبت قدرت خریدار به فروشنده بالای ۲ ثبت شد؛ درصورتی‌که قیمت آخرین معامله آنها از قیمت آغازین کمتر بود. این نسبت‌ها در نمادهای پیزد، ولپارس، آبادا، غزر، بگیلان، بوعلی، ثامید، شاروم، امین، وپویا، ثبهساز و بپیوند دیده شد. از میان این نمادها نیز می‌توان به پیزد با میانگین خرید هر کد حقیقی حدود ۱۶ میلیون تومان و نسبت قدرت خریداران حقیقی به فروشندگان حقیقی ۷۲/ ۱۶ اشاره کرد. همچنین تابلوی این نماد نشان می‌دهد میانگین ۱۰روزه سرانه خرید هر کد حقیقی آن حدود ۱۲ میلیون تومان بوده است.

درواقع نسبت‌های بالای خریدار و ورود پول‌های درشت به سهام می‌تواند یکی از نشانه‌های رشد قیمتی آن باشد؛ اما برای تشخیص آن نباید این نسبت‌ها را برای یک روز مد نظر قرار داد، بلکه باید برای چندروز معاملات آن را زیر نظر داشت؛ به این دلیل که افرادی که با پول‌های سنگین قصد خرید سهام را دارند، سعی می‌کنند با چراغ خاموش وارد شوند و به اصطلاح زمانی که فروشنده خاصی در سهم وجود ندارد، روند مثبت حرکتی را آغاز می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند