این شرکت بیمه‌ای ۶ میلیارد ‌و ۴۸۵ میلیون برگه سهمی در سال ۹۴ در بازار سرمایه عرضه شد و در حال‌حاضر با قیمت ۲ هزار و ۷۴۷تومان در بازار دوم فرابورس معامله می‌شود. براساس آخرین آمار منتشرشده در سامانه کدال، شرکت بیمه کوثر طی عملکرد یک‌ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۹۹، مبلغ ۴۲۳میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از محل فروش حق‌بیمه درآمد و همچنین مبلغ ۱۶۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به‌عنوان خسارت پرداختنی داشته است. شرکت در این دوره تراز مثبت ۲/ ۲۶۱ میلیارد تومان (۰۳/ ۱۶۱درصد ) را ثبت کرده است. علاوه بر این تراز شرکت در این دوره نسبت به ماه قبل ۰۹/ ۱۰۸درصد افزایش و نسبت به میانگین ماه‌های قبل ۷۳/ ۱۰۲درصد افزایش داشته است.

بیمه کوثر از ابتدای سال مالی تا تاریخ ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹ مبلغ ۲ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان از محل فروش حق‌بیمه درآمد و همچنین مبلغ هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان به‌عنوان خسارت پرداختنی داشته است. شرکت از ابتدای سال مالی تا پایان آذر ماه ۱۳۹۹ تراز مثبت ۲/ ۱.۴۶۸میلیارد تومان را ثبت کرده است. تراز شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۲/ ۵۸ درصد افزایش یافته است. جذابیت این نماد معاملاتی در نسبت‌های مالی آن است. درحالی که P/ E صنعت بیمه عدد ۶۰/ ۲۵ را نشان می‌دهد P/ E بیمه کوثر ۰۳/ ۱۵ است، همچنین EPS این نماد ۱۸۲ تومان است که یکی از بالاترین EPS‌ها را در این صنعت دارد.

بازدهی این نماد معاملاتی در یک ماه اخیر ۷۶ درصد بوده، درحالی که بازدهی ماهانه صنعت بیمه ۳۰ درصد ثبت شده است. همچنین در سه ماه اخیر نیز این نماد ۹۱درصد بازدهی را ثبت کرده است. با توجه به ویروس‌کرونا نماد‌های بیمه‌ای می‌توانند پربازده‌های بازار سهام امسال باشند. در این بین بیمه کوثر با توجه به عملکرد و نسبت‌های مالی می‌تواند مورداستقبال سهامداران بیشتری قرار گیرد.

این مطلب برایم مفید است
60 نفر این پست را پسندیده اند