محصولات تولیدی این شرکت در حال‌حاضر شامل سنگ‌آهن دانه‌بندی شده، کنسانتره و گندله آهن است. همچنین سهام شرکت از تاریخ ۲۸ فروردین ماه ۱۳۹۱ در فرابورس عرضه عمومی شد. در آن زمان سرمایه اولیه شرکت ۵۰ میلیون تومان بود. لازم به ذکر است در حال‌حاضر شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی‌عام‌) بوده که از سهامداران عمده ۸۵ درصدی شرکت است. موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با مالکیت ۳۶/ ۱ و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها نیز با دارابودن ۰۲/ ۱‌درصد از سهام کنور در جمع سهامداران عمده این شرکت است.

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در هشت ماه ابتدایی سال‌جاری یک میلیون و ۲۲۴ هزار و ۸۷۰ تن انواع محصولات سنگ‌آهنی تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال پیش، ۲۵‌درصد رشد داشت. همچنین این شرکت موفق شد در این مدت، ۸۶۶ میلیارد تومان درآمد کسب کند.

شرکت معدنی و صنعتی صبانور (کنور) توانسته مجوز استخراج ۵/ ۲ میلیون تن سنگ‌آهن دیگر را اخیرا دریافت کند. این سهم هفته‌های گذشته در بازه ۱۷درصدی گشایش یافت. کنور ۹/ ۲برابر دلار،‌ در سالی که ارز جهش داشته  رشد کرده است. این سهم اواخر سال ۹۸ با حواشی روبه‌رو شد که ناشی از هزینه‌های بالایی بود که در صورت‌های مالی آن درج شده بود و موجب شد تا اندازه‌ای بازار نسبت به آن بدبین شود، اما به‌مرور مشکل برطرف شد. ریزش ۱۶درصدی آن نیز نشان می‌دهد که چندان با اقبال مواجه نشده است. علاوه بر آن دستورالعمل اخیر فولاد موجب شد سنگ‌آهنی‌ها در این مدت بیشتر از باقی سهام، رشد کنند و ریزش‌های اخیر خود را جبران کنند، زیرا این مصوبه موجب می‌شود که سود فولادسازان تا اندازه‌ای به زنجیره و سنگ‌آهنی‌ها منتقل شود. این سهم رشد یک‌ساله ۵۶۲درصدی و رشد ۲۲۵درصدی را از ابتدای سال‌جاری تاکنون تجربه کرده است. کنور در آذرماه فروش فوق‌العاده‌ای داشته است به‌طوری‌که مبلغ فروش نسبت به ماه قبل از خود ۵۸ درصد رشد داشته است. عمده این رشد به علت فروش بیشتر گندله بوده است. فروش تجمعی این شرکت تا پایان آذر ۱.۰۷۹ میلیارد تومان بوده است که ۱۰۳ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است. قیمت سهم در حال‌حاضر در محدوده ۴۹۶۱ تومان است.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند