کیمیا در آبان ماه به فروش ۲۲ میلیارد تومانی رسیده است که نسبت به میانگین ۷ ماهه رشد ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین در این ماه حدود ۲۰۱۶ تن کنسانتره روی اکسیده با نرخ ۱۱ میلیون تومان به فروش رساند. این در حالی است که مقدار فروش این محصول در ماه قبل حدود ۱۳۱۳ تن با نرخ ۲/ ۴ میلیون تومان بوده است. کیمیا طی ۸ ماه نخست سال جاری، ۱۳۰ میلیارد تومان فروش داشته که این عدد در مدت مشابه سال قبل ۸۳ میلیارد تومان بوده است. کیمیا برنامه افزایش سرمایه ۸۰ میلیارد تومانی دارد و علاوه بر مطالبات و آورده نقدی، سود انباشته را نیز به کار گرفته تا افزایش سرمایه دهد. «کیمیا» سود خالص سال ۱۳۹۹ را ۶۷۷ میلیارد ریال برآورد کرده که نسبت به سود سال ۱۳۹۸ حاکی از افزایش اندک ۱۲ درصدی است که چندان با شرایط عملیاتی همخوانی ندارد و به نظر می‌رسد رقمی ‌بیش از این تحقق یابد.

 طی اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر فروش سهام «کیمیا» توسط سهامدار عمده شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران اعلام کرد، در تاریخ ۰۴/ ۰۹/ ۱۳۹۹ بخشی سهم از سهام این شرکت(متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن اعتماد ایرانیان(سهامی خاص) ، جهت عملیات بازارگردانی به کد بازارگردان(صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه فیروزه پویا) منتقل شد و فروش در بازار صورت نگرفته است.

محاسبه نسبت P/ S با در نظر گرفتن فروش ۱۲ ماهه (از آذر ۱۳۹۸ تا آبان ۱۳۹۹) گذشته شرکت‌های گروه سرب و روی نشان می‌دهد، گروه‌های فاسمین کیمیا و فزرین دارای شرکت‌های غیر‌بورسی هستند که در صورت پذیرش و عرضه در بازار اثر خوبی در ارزش این شرکت‌ها خواهد گذاشت. جهت تصمیم‌گیری درخصوص شرکت‎‌ها باید سایر عوامل بنیادی همچون وجود طرح‌های توسعه، خالص ارزش روز دارایی‌ها و... را در نظر گرفت اما از نظر برخی کارشناسان با توجه به ارزش بنیادی شرکت، قیمت سهم در این محدوده کمی بالاتر از انتظار است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند