سهام بانک تجارت بعد از چند روز وقفه معاملاتی در تاریخ اول آذر بازگشایی شد که روز گذشته با افزایش ۴ درصدی به قیمت ۳۳۴ تومان رسید. این درحالی است که در دو روز گذشته حجم معاملات این نماد بسیار عالی بوده و نشانه‌های خوبی برای این سهم محسوب می‌شود. همچنین در روزهای گذشته به‌طور کل سهام صنایع بانکی مورد اقبال سرمایه گذاران قرار گرفته است. باید به این نکته نیز توجه کرد که روز گذشته وتجارت لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص داد و ورود پول حقیقی برای آن ۸۰ هزار میلیارد تومان بود.

همچنین درخصوص سابقه این سهم باید گفت، در یک ماه گذشته این سهم متوقف بوده و در سه ماه گذشته بازدهی ۱۰ درصد و در یک‌سال گذشته بازدهی ۶۵۵ درصدی را ثبت کرده است.

نکته حائز اهمیت این است که در ۶ماه گذشته بانک تجارت از نظر عملیاتی رشد داشته که ۲۷,۰۱۶,۹۴۲ میلیون ریال سهم این بانک از درآمدهای مشاع بوده و رشد خوبی نسبت به مدت مشابه دارد. در مجموع نتیجه مبادلات ارزی باعث شده سهم از زیان دهی در ۶ ماه قبل به سود ۴۵ ریالی برسد. همچنین در گزارش یک ماهه منتهی به مهر درآمد تحقق یافته تسهیلات اعطایی طی مهر ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۹,۹۰۲,۱۹۷ میلیون ریال بوده که ۷/ ۴ درصد بیشتر از متوسط درآمد تحقق یافته تسهیلات اعطایی طی ۶ ماه گذشته بوده است. از منظر معاملات این نماد باید اشاره کنیم که با توجه به سهم ۳۰ درصدی سهام شناور این نماد که حدودا ۶۷۰ میلیارد برگه سهم است و۷ درصد صنعت بانک را به خود اختصاص داده است، در پایان روز معاملاتی دوم آذر ماه، دو میلیارد برگه سهم جابه جا شده است که این حجم بیش از ۱۵ برابر میانگین حجم ماه است. با توجه به ورود پول حقیقی در روزهای گذشته و همچنین حجم بالای معامله در این سهم، می‌توانیم منتظر روزهای پر رونقی تا پایان سال در این نماد باشیم.

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند