وپویا با داشتن ۴ میلیارد برگه سهم و ارزش بازاری حدود ۴ هزار میلیارد تومان ۲/ ۰ درصد از صنعت سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. همچنین میانگین ارزش معاملات این سهم در ۳۰ روز گذشته برابر ۲۱ میلیارد تومان بوده است.در مورد نسبت‌های مالی این سهم نیز باید به یک نکته مثبت اشاره کرد که تمامی نسبت‌های مالی این شرکت از جمله P/ E، P/ S، P/ B پایین‌تر از نسبت‌های مالی صنعت سرمایه‌گذاری‌ها است. این نکته می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران کاهش دهد.

بر اساس گزارش‌هایی که شرکت در روزهای گذشته منتشر کرده است باید گفت، شرکت سرمایه‌گذاری پویا در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ مهر ۱۳۹۹، فروشنده و خریدار سهام چند شرکت بورسی بود و از واگذاری‌های خود ۲۴۶ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال سود کسب کرد. همچنین شرکت سرمایه‌گذاری پویا در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۲۷۵ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۳۷۹ درصدی در هر سهم حکایت دارد. با نگاهی به‌صورت‌های ۶ ماهه مالی این شرکت می‌توان متوجه شد که این شرکت نسبت به سال گذشته عملکرد مناسب‌تری داشته است. وپویا در

۶ ماه گذشته ۵ میلیون و ۱۲۳هزارو ۶۵۷ ریال درآمد عملیاتی داشته که نسبت به مشابه سال قبل ۸۳۹ درصد افزایش داشته است. به گفته تحلیلگران بازار سرمایه این سهم ازنظر تکنیکالی و اندیکاتورها اطلاعات خوبی مخابره می‌کند. شرکت سرمایه‌گذاری پویا با P/ E‌ هفت یکی از پایین‌ترین P/ Eهای بازار را دارد.

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند