با توجه به وضعیت کل بازار و این صنعت به نظر می‌رسد حرکت نزولی تا محدوده ۱۰۹ هزار واحد نیز ادامه داشته باشد. البته محدوده‌هایی که به آنها حمایت می‌گوییم می‌توانند مانع ریزش بیشتر قیمت‌ها شوند که قدرتمند‌ترین این محدوده‌ها عبارتند از ۱۶۶ هزار واحد، ۱۵۵ هزار و ۵۵۵ واحد و ۱۳۳ هزار و ۳۳۳ واحد که این محدوده‌های حمایتی هر کدام به نوبه خود، بسیار قدرتمند بوده و امید بسیار زیادی برای متوقف شدن ریزش قیمت‌ها هستند. با توجه به حضور شاخص صنعت زراعت در منطقه اشباع فروش که ناحیه‌ای است که بعد از چند روز متوالی کاهش قیمت به آن منطقه می‌رسیم و همچنین شکسته شدن خط روند نزولی کوتاه‌مدت، احتمال پایان ریزش قیمت‌ها یا حداقل اصلاحی در روند نزولی تشکیل شده وجود دارد، هر چند از لحاظ تکنیکال هنوز احتمال وقوع سناریوی کاهش قیمت‌ها از احتمال اتفاق افتادن سناریوی افزایش قیمت‌ها بیشتر است.

در صورتی که شاخص صنعت زراعت مسیر افزایشی را در پیش بگیرد و در حقیقت بخواهد روند نزولی تشکیل شده را اصلاح کند، علاوه بر محدوده‌های مقاومتی ۱۸۷ هزار واحد، ۱۹۷ هزار و ۷۰۰‌واحد و ۲۲۰ هزار واحد، محدوده خط روند نزولی میان‌مدت نیز می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود.

در صورت عبور شاخص از محدوده ۱۹۷ هزار و ۷۰۰ واحد به سمت بالا، می‌توان امید داشت محدوده سقف قبلی یعنی ۳۳۶ هزار و ۳۰۰ واحد نیز دوباره لمس شود که در آن مسیر نیز مقاومت‌های ۲۲۰ هزار واحد، ۲۴۵ هزار واحد، ۲۶۱ هزار واحد و ۲۸۱ هزار واحد قرار دارند که رسیدن به محدوده سقف قبلی را با دشواری‌های زیادی روبه‌رو می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند