به‌عنوان مثال روز چهارشنبه هر کد حقیقی در نماد فرابورس به‌طور متوسط حدود ۳۷۰ میلیون تومان خریداری کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۱۰ میلیون تومان فروش داشته است.

البته روز چهارشنبه در برخی نمادها نسبت قدرت خریدار به فروشنده بالای ۲ ثبت شد درصورتی که قیمت آخرین معامله آنها از قیمت آغازین کمتر بود. این نسبت‌ها در نمادهای بپیوند، ثبهساز و شپاس دیده شد. از میان این نمادها نیز می‌توان به نماد شپاس با میانگین خرید هر کد حقیقی حدود ۵/ ۱۸ میلیون تومان و نسبت قدرت خریداران حقیقی به فروشندگان حقیقی ۲۸/ ۲ اشاره کرد. همچنین تابلوی این نماد نشان می‌دهد میانگین ۱۰ روزه سرانه خرید هر کد حقیقی آن حدود ۱۴ میلیون تومان بوده است.

در واقع نسبت‌های بالای خریدار و ورود پول‌های درشت به سهام می‌تواند یکی از نشانه‌های رشد قیمتی آن باشد اما برای تشخیص آن نباید این نسبت‌ها را برای یک روز مد نظر قرار داد بلکه باید برای چند روز معاملات آن را زیر نظر داشت به این دلیل که افرادی که با پول‌های سنگین قصد خرید سهام را دارند سعی می‌کنند با چراغ خاموش وارد شوند و به اصطلاح زمانی که فروشنده خاصی در سهم وجود ندارد روند مثبت حرکتی را آغاز می‌کنند.

Untitled-3 copy

این مطلب برایم مفید است
30 نفر این پست را پسندیده اند