به عنوان مثال روز شنبه هر کد حقیقی در سهم ارفع به طور متوسط حدود ۲۲۰ میلیون تومان خریداری کرده در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۵/ ۵ میلیون تومان فروش داشته است.

البته روز شنبه در برخی نمادها نسبت قدرت خریدار به فروشنده بالای ۳ ثبت شد درصورتی که قیمت آخرین معامله آنها از قیمت آغازین کمتر بود. این نسبت‌ها در نمادهای غزر، امین، سیتا، زکوثر، سرود، تایرا، تملت، دسینا، ددام، قرن، شپارس و کلر دیده شد. از میان این نمادها نیز می‌توان به نماد دسینا با میانگین خرید هر کد حقیقی حدود ۳۰ میلیون تومان و نسبت قدرت خریداران حقیقی به فروشندگان حقیقی ۳۲/ ۳ اشاره کرد. همچنین تابلوی این نماد نشان می‌دهد میانگین ۱۰ روزه سرانه خرید هر کد حقیقی آن حدود ۷ میلیون تومان بوده است.

در واقع نسبت‌های بالای خریدار و ورود پول‌های درشت به سهام می‌تواند یکی از نشانه‌های رشد قیمتی آن باشد اما برای تشخیص آن نباید این نسبت‌ها را برای یک روز مدنظر قرار داد بلکه باید برای چند روز معاملات آن را زیر نظر داشت به این دلیل که افرادی که با پول‌های سنگین قصد خرید سهام دارند، سعی می‌کنند با چراغ خاموش وارد شوند و به اصطلاح زمانی که فروشنده خاصی در سهم وجود ندارد، روند مثبت حرکتی را آغاز می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند