به‌عنوان مثال روز سه‌شنبه هر کد حقیقی در سهم بکهنوج به‌طور متوسط حدود ۲۱۰ میلیون تومان خریداری کرده در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۵/ ۴ میلیون تومان فروش داشته است.

البته روز سه‌شنبه در برخی نمادها نسبت قدرت خریدار به فروشنده بالای ۵/ ۱ ثبت شد درصورتی که قیمت آخرین معامله آنها از قیمت آغازین کمتر بود. این نسبت‌ها در نمادهای آبادا، غزر، سخوز، دسانکو، سفانو، جم، حخزر، زکوثر، اتکام، وخاور، سدشت، زپارس، غپآذر، مبین، بخاور، قرن، ومهان، فلامی و بموتو دیده شد. از میان این نمادها نیز می‌توان به نماد جم با میانگین خرید هر کد حقیقی حدود ۴۳ میلیون تومان و نسبت قدرت خریداران حقیقی به فروشندگان حقیقی ۸۵/ ۲ اشاره کرد. همچنین تابلوی این نماد نشان می‌دهد میانگین ۱۰ روزه سرانه خرید هر کد حقیقی آن حدود ۲۲ میلیون تومان بوده است.

در واقع نسبت‌های بالای خریدار و ورود پول‌های درشت به سهام می‌تواند یکی از نشانه‌های رشد قیمتی آن باشد اما برای تشخیص آن نباید این نسبت‌ها را برای یک روز مدنظر قرار داد بلکه باید برای چند روز معاملات آن را زیر نظر داشت به این دلیل که افرادی که با پول‌های سنگین قصد خرید سهام را دارند سعی می‌کنند با چراغ خاموش وارد شوند و به اصطلاح زمانی که فروشنده خاصی در سهم وجود ندارد روند مثبت حرکتی را آغاز می‌کنند.

همچنین اگر حجم معاملات نماد کدما با افزایش حجم بیش از ۵ برابر میانگین حجم ماهانه از صف فروش به صف خرید رسید، یک تحلیلگر با بررسی حجم معاملات در صف فروش می‌توانست به راحتی نوسان ۱۰ درصدی در یک روز سهم را شکار کند.

 

این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند