به‌عنوان مثال روز چهارشنبه هر کد حقیقی در سهم قصفها به‌طور متوسط حدود ۲۳۵ میلیون تومان خریداری کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۸ میلیون تومان فروش داشته است.

البته روز چهارشنبه در برخی نمادها نسبت قدرت خریدار به فروشنده بالای ۵/ ۱ ثبت شد درصورتی که قیمت آخرین معامله آنها از قیمت آغازین کمتر بود. این نسبت‌ها در نمادهای کمنگنز، کطبس، کلر، بموتو، حخر، غالبر و قشیر دیده شد. از میان این نمادها نیز می‌توان به نماد قشیر با میانگین خرید هر کد حقیقی حدود ۲۶ میلیون تومان و نسبت قدرت خریداران حقیقی به فروشندگان حقیقی ۵۴/ ۱ اشاره کرد. همچنین از نکات قابل‌توجه در تابلوی این نماد می‌توان به میانگین ۱۰ روزه سرانه خرید هر کد حقیقی آن که حدود ۵/ ۱۵ میلیون تومان بوده است اشاره کرد که این می‌تواند نشان‌دهنده افزایش تمایل خریداران به این نماد باشد.

به‌عنوان مثال میانگین حجم معاملات ماهانه در نماد ونوین حدود ۱۱۹ میلیون سهم بوده است در حالی که روز چهارشنبه حجم معاملات آن به‌طور چشمگیری با افزایش بیش از ۵ برابری به ۶۲۰ میلیون سهم رسیده است. با بررسی معاملات سهم ونوین در روز چهارشنبه می‌توان دید با افزایش حجم در ساعات ابتدایی بازار با جمع شدن صف فروش و تنها در ۹۰ دقیقه به صف خرید رسیده است که یک تحلیل‌گر با بررسی حجم معاملات در صف فروش می‌توانست به راحتی نوسان ۱۰ درصدی در یک روز سهم را شکار کند.

 

این مطلب برایم مفید است
30 نفر این پست را پسندیده اند