ایسنا- پسر بی‌نظیر بوتو هشدار داد که پاکستان ممکن است فرو بپاشد، مگر اینکه انتخابات آتی در این کشور آزاد و سالم برگزار شود. وی هم چنین خواستار انجام تحقیقات توسط سازمان ملل در مورد ترور مادرش شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، بیلاوال بوتو زرداری پسر بی‌نظیر بوتو نخست وزیر فقید پاکستان، در اولین کنفرانس خبری‌ خود پس از ترور مادرش، از انتصابش به عنوان رییس جدید حزب مردمی پاکستان دفاع کرد و در مورد تحقیقات درست و کامل دولت اسلام آباد در مورد ترور مادرش ابراز شک و تردید کرد.

بیلاوال بوتو زرداری در گفت‌وگو با خبرنگاران در لندن با اشاره به موضوع به تاخیر افتادن انتخابات پارلمانی پاکستان به دنبال ترور مادرش در این کشور گفت: از فروپاشی کشورم هراس دارم. از این موضوع می‌ترسم که اگر انتخابات آتی در پاکستان سالم و آزاد برگزار نشود، پاکستان ممکن است فرو بپاشد.

وی افزود: من و حزب مردمی پاکستان خواستار انجام تحقیقات در مورد ترور مادرم با حمایت سازمان ملل هستیم؛ چون معتقدیم که انجام تحقیقات به رهبری دولت پاکستان در مورد ترور مادرم فاقد شفافیت لازم باشد.

بیلاوال در سخنان خود به شعار حزبش اشاره کرد و گفت: شما چه تعداد بوتو را می‌توانید ترور کنید؟ از هر خانه‌ای یک بی‌نظیر بوتو ظهور خواهد کرد.

پس از گذشت ۱۲ روز از ترور بی‌نظیر بوتو، هنوز هیچ فرد یا گروهی مسوولیت ترور بوتو را بر عهده نگرفته است و فردی که به سمت وی شلیک کرده بود نیز در حمله انتحاری کشته شد.

دولت پاکستان القاعده را عامل ترور بوتو معرفی کرده و هر گونه دخالت در ترور نخست وزیر سابق پاکستان را رد کرده است.