بسته محرک اقتصادی دارلینگ

گروه بین‌الملل - آلیستیر دارلینگ، وزیر دارایی انگلستان،‌ پیش‌‌نویس بودجه را روز دوشنبه ارائه کرد. انگلستان ممکن است با یک رکود اقتصادی طولانی و سخت روبه‌رو شود، اما دارلینگ مصمم است یک بسته محرک اقتصادی متشکل از کاهش مالیات و هزینه‌های اضافه ارائه کند حتی اگر به قیمت وام‌های کلان بیشتر باشد. تور آمریکای لاتین مدودف

دیمیتری مدودف رییس‌جمهوری روسیه، تور آمریکای لاتین و کشورهای حوزه کارائیب را آغاز کرد. او سفر خود را از اجلاس همکاری اقتصادی آسیا - پاسیفیک در پرو آغاز کرد و سپس روز دوشنبه وارد برزیل شد. او در برزیل مهارت‌های فوتبالی خود را به نمایش می‌گذارد، همان طور که ولادیمیر پوتین طی سفر خود به این کشور در سال ۲۰۰۴ این کار را کرد.

وی همچنین از دو عامل تحریک آمریکا در منطقه یعنی هوگو چاوز در ونزوئلا و رائول کاسترو در کوبا حمایت خواهد کرد.

طرح محرک اقتصادی اروپا

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه ۲۶نوامبر طرحی را ارائه خواهد کرد در مورد اینکه اتحادیه اروپا چگونه می‌تواند بسته‌های محرک اقتصادی هماهنگی برای حمایت از اقتصاد این منطقه عرضه کند. طرح کمیسیون اروپا پس از جلسه رییس‌جمهوری فرانسه، نیکلا سارکوزی و صدراعظم آلمان، آنگلا مرکل ارائه خواهد شد. سارکوزی در مورد واکنش هماهنگ دولت‌های اروپایی به رکود اقتصادی پافشاری می‌کند.

رهبران اتحادیه اروپا در دهم دسامبر گردهم خواهند آمد.

تعیین وزرای کابینه اوباما

روز پنج‌شنبه آمریکایی‌ها روز شکرگزاری را جشن می‌گیرند و بسیاری از مفسران تصور می‌کنند پس از این روز رییس‌جمهوری منتخب آمریکا، باراک اوباما سرگرم منصوب کردن افرادی می‌شود که باید پست‌های خطیری را در کابینه او به عهده بگیرند.

چه کسی به عنوان وزیر خزانه‌داری وظیفه بازسازی اقتصاد را به عهده خواهد گرفت؟ و چه کسی به عنوان وزیر دفاع دشمنان آمریکا را شکست خواهد داد؟ آیا اوباما ریسک تعیین هیلاری کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه را می‌پذیرد؟

منبع: اکونومیست