مترجم: رفیعه هراتی - براساس یک نظرسنجی جدید که توسط پابلیک ایجندا و فورین افیرز صورت گرفت، شش نفر از هر ده آمریکایی معتقدند کاهش وابستگی به انرژی به امنیت ملی که مهم‌ترین مساله است، کمک خواهد کرد. آنها همچنین در مورد افزایش دمای زمین نگران هستند. اما اکثر آنها می‌خواهند بنزین ارزان در باک خودروهای خود بریزند.

بنابراین در حالی که هر سه نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با گرایش طرفداری از محیط زیست در مورد تغییرات آب‌و‌هوا، سوخت‌های جدید، وسایل نقلیه پاک‌تر و قانون تجارت آلاینده‌ها بحث می‌کنند، فوری‌ترین دستور سیاسی باید پایین آوردن قیمت بنزین باشد.

تاکنون بزرگ‌ترین وعده را هیلاری کلینتون در سخنرانی خود در ۲۸ آوریل داده است. او قصد دارد مالیات دولت مرکزی برای بنزین را که ۴/۱۸سنت در هر گالن (۸/۳لیتر) است در فصل تابستان لغو کند و هزینه آن را با پول باد آورده مالیات شرکت‌های نفتی بپردازد. او همچنین قصد دارد جلو افزایش قیمت بنزین را بگیرد و دلالان نفتی را که به گفته او موجب افزایش قیمت‌ها می‌شوند مورد پیگرد قرار دهد و او متعهد شده اوپک را به دلیل رفتار ضدرقابتی به سازمان تجارت جهانی و حتی به دادگاه‌های آمریکا بکشاند. برخی از ایده‌های کلینتون تفاوت‌های اندکی ایجاد خواهد کرد، مثلا، تعهد به توقف افزودن نفت به ذخایر استراتژیک تقریبا کامل آمریکا. ایده‌های دیگر او تقریبا اثری نخواهند داشت. گرفتن مالیات‌های بادآورده از شرکت‌های نفتی ایجاد درآمد خواهد کرد. کلینتون می‌گوید این مالیات‌ها برای تکنولوژی‌های سبز به کار خواهد رفت. اما وضع مالیات بیشتر بر شرکت‌های نفتی مانع اکتشاف و سرمایه‌گذاری می‌شود که این امر خود موجب کاهش عرضه و بالا رفتن قیمت نفت خواهد شد.

واضح‌ترین مساله این است که دولت باید کاری برای کاهش مالیات بنزین انجام دهد. البته مک‌کین قبل از آنکه کلینتون به فکر آن بیفتد، قول داد مالیات را برای فصل تابستان کاهش دهد. اما این کار مردم را ترغیب به رانندگی می‌کند و سود بیشتری را به شرکت‌های نفتی و دود بیشتری را به آسمان می‌فرستد. باراک اوباما مخالف تعلیق مالیات است، گرچه در گرفتن مالیات بادآورده از شرکت‌های نفتی با کلینتون موافق است و می‌گوید این کار طی تابستان فقط ۳۰دلار برای رانندگان صرفه‌جویی می‌کند و بودجه مربوط به بزرگراه‌ها را کاهش خواهد داد. حقیقت این است که مشکل، بنزین گران نیست. از نظر تاریخی مشکل، بنزین ارزان است، بنزین ارزان به آنچه جورج بوش اعتیاد آمریکا به نفت نامیده است، کمک کرده است. تا زمانی که این اعتیاد درمان نشود، وعده‌های نامعقول‌تر و متناقض‌ از طرف همه سیاستمداران انتظار می‌رود.