گروه بین‌الملل- با آرام شدن بیروت و استقرار ارتش در خیابان‌های این شهر درگیری‌ها برای نخستین بار به طرابلس در شمال لبنان کشیده شد. در جریان درگیری‌های طرابلس شبه‌نظامیان هوادار دولت فواد سینیوره با هواداران گروه مخالف دولت به تبادل آتش مشغول شدند. درگیری‌های لبنان که روز شنبه فروکش کرده بود، از صبح یکشنبه مجددا آغاز شد. گروه هوادار دولت فواد سینیوره پس از آنکه در بیروت شکست سختی را از نیروهای حزب‌ا... لبنان متحمل شد، جبهه جدیدی را در طرابلس علیه این نیروها گشود.

در جریان درگیری‌های طرابلس دو طرف از سلاح سنگین و موشک‌های آر‌پی‌جی علیه یکدیگر استفاده کردند که این امر موجب آسیب رسیدن به تعدادی از منازل مسکونی شد. گزارش‌های تکمیلی از لبنان حاکی از آن است که تا ظهر دیروز از شدت درگیری‌ها در شهر طرابلس کاسته شده و در محدوده منطقه جبل محسن ادامه یافت. در همین حال ارتش لبنان گروه‌های درگیر را به خویشتن‌داری دعوت کرد و خواست که آنها هواداران مسلح خود را به آتش بس فرا خوانند. در مورد تعداد کشته‌های درگیری طرابلس اطلاعاتی منتشر نشده است. اما منابع خبری از زخمی شدن دست‌کم سه نفر خبر دادند که یک نفر از آنها زن است.

در همین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که با وجود درگیری مسلحانه بین هواداران و مخالفان دولت تماس بین دو طرف قطع نشده است و گفت‌وگوها برای رسیدن توافق و آتش‌بس ادامه دارد. این درگیری‌ها در حالی ادامه یافته است که دولت ارتباطات حزب‌ا... را برقرار کرده و ارتش نیز مسوول امنیتی فرودگاه بیروت را که توسط دولت برکنار شده بود بار دیگر ابقا کرد.

فواد سینیوره دیروز طی سخنانی که مستقیما از تلویزیون دولتی لبنان پخش می‌شد بار دیگر به مساله سلاح حزب‌ا... اشاره کرد و گفت: سلاح مقاومت مساله‌ای است که باید از طریق گفت‌وگو در مورد آن به نتیجه رسید. وی دولت خود را دولتی قانونی توصیف کرد که در آستانه سقوط نیست. نخست‌وزیر لبنان همچنین تحرکات چندروز اخیر در بیروت را تلاش برای کودتا عنوان کرد.

دیوید میلیبند، وزیر خارجه بریتانیا در واکنش به حوادث اخیر در لبنان این درگیری‌ها را موجب نگرانی شدید دانست و گفت: انگلیس مشتاق است تا شاهد لبنانی باثبات باشد. وی افزود: ما از تلاش‌های جامعه بین‌المللی و اتحادیه عرب برای حل این وضعیت قویا حمایت می‌کنیم. وی در پایان بار دیگر از حمایت دولت بریتانیا از فواد سینیوره تاکید کرد.

در همین حال شبکه تلویزیونی العربیه از حمله نیروهای هوادار سعد حریری و جریان المستقبل به مراکز فرهنگی متعلق به حزب‌ا... در شهر طرابلس خبر داد. در جریان این حمله نیروهای هوادار حریری این مراکز فرهنگی و اموال آنها را به آتش کشیده و اقدام به تخریب کردند.