گروه بین‌الملل- وکلای دومینیک استراوس کان، رییس سابق صندوق بین‌المللی پول علیه چند روزنامه به خاطر نقض حریم خصوصی او و همسرش شکایت می‌کنند.

روزنامه‌های فرانسه در روزهای گذشته گزارش‌هایی را در رابطه با ارتباط استراوس کان با یک شبکه فحشا در شهر شمالی لیل منتشر کرده‌اند. به گزارش بی‌بی‌سی، چند روزنامه هم گمانه زنی‌هایی را درباره اختلاف میان استراوس کان و همسرش، آن سینکلر چاپ کرده‌اند. وکلای استراوس کان می‌گویند آنها با هدف جلوگیری از نقض حریم خصوصی او و خانواده‌اش از روزنامه‌ها شکایت خواهند کرد. به نوشته بیانیه وکلای استراوس کان، روزنامه‌ها با نقل قول از افراد بی‌نام به انتشار اطلاعات نادرست دست زده‌اند.

به نوشته بعضی از روزنامه‌های فرانسه، اتهام ارتباط استراوس کان با شبکه فحشا باعث تیرگی رابطه او با همسرش شده است. روزنامه‌ها این اطلاعات را به نقل از دوستان خانوادگی ولی بدون اشاره به نام آنها منتشر کرده‌اند. استراوس کان که از بخت‌های نامزدی حزب سوسیالیست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به شمار می‌رفت، پس از متهم شدن به تجاوز به یک خدمتکار هتل از ریاست صندوق بین‌المللی پول استعفا داد. اتهام‌های مطرح شده علیه استراوس کان در این رابطه در ماه اوت لغو شد. ماه گذشته نیز یک دادگاه در فرانسه شکایت یک نویسنده جوان علیه دومینیک استراوس کان را رد کرد. تریستان بانون، استراوس کان را به تجاوز متهم کرده بود.