این سه فضانورد باید دو ماژول به نام‌‌های «ون‌تیان» و «منگ‌تیان» را که قرار است به ترتیب در ماه‌های ژوئیه و اکتبر به فضا فرستاده شوند، به ماژول فعلی به نام «تیان هه»، متصل کنند. چین اولین فضانورد خود را در سال۲۰۰۳ به مدار زمین فرستاد و پس از اتحاد جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده به سومین کشوری تبدیل شد که توانسته است مستقلا انسان به فضا بفرستند. چین تا کنون توانسته است کاوشگرهایی را به سطح ماه بفرستد و سال گذشته نیز یک روبات مریخ‌‌نورد را به مریخ فرستاد. چین همچنین توانسته بود از سطح ماه نمونه‌‌برداری کند و پیش‌‌تر مقامات چینی از احتمال اعزام فضانورد به ماه خبر داده بودند. با اعزام این سه فضانورد و تا زمان بازگشت فضانوردان قبلی به زمین، تعداد فضانوردان چینی در این ایستگاه به مدت سه تا پنج روز به عدد ۶نفر خواهد رسید.

«هلن ریگن» و «یونگ شیونگ» در گزارش ۵ژوئن در سی‌ان‌ان نوشتند، این فضانوردان با فضاپیمای «شنژوی ۱۴» و با موشک «لانگ مارچ ۲F » به فضا پرتاب شدند. خدمه شامل «چن دونگ»، «لیو یانگ» و «کای شوژه» هستند که ۶.۵ ساعت پس از پرتاب به ایستگاه فضایی به آنها پیوستند. «چن» فرمانده ماموریت قبلا رکورد طولانی‌ترین اقامت در فضا توسط یک فضانورد چینی را در اختیار داشت. «لیو» در سال۲۰۱۲ در ماموریت «شنژوی ۹» به اولین زن چینی در فضا تبدیل شد. اما برای «کای» این اولین ماموریت در فضا خواهد بود. این سومین ماموریت خدمه در طول ساخت ایستگاه فضایی است که چین قصد دارد تا دسامبر ۲۰۲۲ به‌طور کامل خدمه آن را تکمیل و عملیاتی کند. اولین ماموریت خدمه، اقامت سه‌ماهه توسط سه فضانورد دیگر، در سپتامبر۲۰۲۱ به پایان رسید. «شنژوی ۱۳»، سه فضانورد را برای اولین‌بار ۶ماه در فضا مستقر کرد.

۶ماه مدت زمان استاندارد ماموریت برای بسیاری از کشورها است؛ اما این فرصت مهمی برای فضانوردان چینی است تا به اقامت طولانی‌مدت در فضا عادت کنند و به آماده‌سازی فضانوردان آینده برای انجام همین کار کمک کنند. ۶ماموریت فضایی برای قبل از پایان سال برنامه‌ریزی شده است، از جمله یک ماموریت دیگر با خدمه، دو ماژول آزمایشگاهی و دو ماموریت محموله‌ای. تیم سوار بر «شنژوی ۱۴» به اتصال، راه اندازی و آزمایش دو ماژول آزمایشگاهی «ون‌تیان» و «منگ‌تیان» که قرار است در ماه‌های جولای و اکتبر راه اندازی شوند، کمک خواهند کرد.

4 نفر این پست را پسندیده اند