ایسناـ شبکه تلویزیونی الجزیره از نقض آتش‌بس اعلام شده از سوی دولت رژیم صهیونیستی و احتمال حملات گسترده جنگنده‌های اسرائیلی به مناطق مرزی و جنوب لبنان خبر داد. مقامات مسوول کابینه اسرائیل به نقل از نخست وزیر اعلام کردند، آتش‌بس ۴۸ ساعته به معنی متوقف شدن حملات نظامی اسرائیل به لبنان نیست و نباید جامعه جهانی و دولت لبنان بپندارند که به دنبال این موضع‌گیری، آتش‌بس فوری از جانب اسرائیل برقرار می‌شود! به‌رغم آنکه دولت ایهود المرت، نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد که با آتش‌بس ۴۸ ساعته برای تخلیه مناطق مرزی و روستاهای جنوبی لبنان موافق است و حملات هوایی خود را به این مناطق تا ۴۸ ساعت دیگر متوقف خواهد کرد، اما لحظاتی اسرائیل اعلام کرد هرگونه آتش‌بس بدون حضور نیروهای حافظ صلح در لبنان برای حل بحران‌های موجود مفید نخواهد بود.

رادیو اسرائیل همچنین اعلام کرد، آتش‌بس ۴۸ ساعته اسرائیل به صورت مشروط اعلام شده است و شامل سکوهای پرتاب موشک‌ حزب‌ا... و مقرهای این حزب در مناطق مرزی لبنان نمی‌شود.

این رادیو تاکید کرد: بسیاری از مقامات ارتش اسرائیل و نیز مقامات مسوول اسرائیلی با برقراری این آتش‌بس ۴۸ ساعته مخالفت کرده‌اند و اعلام داشته‌اند که این آتش‌بس به معنای شکست اسرائیل و تن دادن این دولت به پیش شرط‌های غیر قابل قبول از سوی حزب‌ا... خواهد بود. این در حالی است که حزب‌ا... لبنان و مقامات مسوول دولت لبنان نیز بار دیگر تاکید کردند که دولت لبنان با هیچ پیش‌شرطی برای برقراری آتش‌بس از جمله آتش‌بس موقت ۴۸ ساعته موافق نیستند.