از حزب دموکرات جان اوسوف و رائل وارنوک که کشیش است برای این دو کرسی می‌جنگند و این دو قول داده‌اند با توجه به وعده‌های بایدن بودجه مدارس مناطق کم‌درآمد را افزایش دهند و از خریداران اولین خانه در منطقه حمایت مالیاتی انجام دهند و سیاست‌های اصلاح‌طلبانه را در این ایالت دنبال کنند. هریس در این زمینه گفت: «ما برای پیشبرد کارهای‌مان نیاز داریم که قوانینی در سنا تصویب شود. ما نیاز داریم تا جان و رافائل در سنای ایالات‌متحده باشند. باید بگویم همه چیز در نبود آنها به خطر می‌افتد.» هریس قرار بود در نقطه دیگری از این ایالت نیز توقف داشته باشد که به دلیل بالا رفتن آمار افراد مبتلا به کرونا، برنامه معاون رئیس‌جمهور منتخب لغو شد.

پیش از هریس، اوسوف هشدار داد که اگر جمهوری‌خواهان پیروز این انتخابات شوند، مانع پیشبرد برنامه‌های بایدن خواهند شد، چراکه اکثریت سنا در دستان آنها باقی خواهد ماند. در این صورت آنها مانع پیشبرد برنامه‌های پیشروانه از جمله افزایش حداقل دستمزدها خواهند شد، یا اینکه با اصلاح برنامه‌های زیرساختی مخالفت خواهند کرد. او افزود: «مردم کلمبوس ما کارهای خوب زیادی داریم که انجام بدهیم اما معطل مانده است.» این در حالی است که در سوی دیگر میدان، ترامپ دخترش را به جورجیا فرستاد تا به این طریق مردم را تشویق به رای دادن به نامزدهای جمهوری‌خواهان کند. دیوید پردو و کلی لوفر هر دو نامزد جمهوری‌خواهان قرار است برای دو کرسی باقیمانده در سنا با نمایندگان دموکرات مبارزه کنند.

ایوانکا ترامپ که در میلتون در سی مایلی شمال آتلانتا حضور پیدا کرده بود سخنرانی خود را این‌گونه آغاز کرد: «ما عاشق ترامپ هستیم. ما برای ترامپ مبارزه می‌کنیم. ما باید برای چیزهایی که مردم آمریکا مبارزه می‌کنند، ایستادگی کنیم.» ایوانکا ترامپ انتخابات دور دوم سنا را بسیار حیاتی خواند و پردو و لوفر را آخرین مردان خط دفاع علیه برنامه‌های چپ‌ها و دموکرات‌ها خواند. او گفت این دو می‌توانند مانع سقوط برنامه‌ها و دستاوردهای دوران پدرش شوند. به نظر می‌رسد جورجیا محل آزمون مقبولیت دو نامزد احتمالی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ باشد. کامالا هریس حالا از سوی دموکرات‌ها انتخاب شده است تا اوضاع نه چندان قابل توجه کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها در این ایالت را سر و سامان دهد.

اگر دموکرات‌ها هر دو کرسی را پیروز شوند، تعداد کرسی‌های هر دو حزب ۵۰ به ۵۰ می‌شود. به نوشته وبگاه پولیتیکو، در این شرایط اگر بن‌بستی در رای‌گیری‌ها به‌وجود آید، با توجه به قوانین موجود در آمریکا، این کامالا هریس خواهد بود که می‌تواند با رای خود قفل موجود در سنا را بشکند اما اگر جمهوری‌خواهان از دو کرسی موجود یک کرسی را برنده شوند، مجددا اکثریت سنا را به دست خواهند گرفت. جمهوری‌خواهان هم به شدت در تلاش هستند تا اجازه ندهند این سنگر به دست دموکرات‌ها بیفتد. در حالی که آنها کاملا هنوز نتیجه انتخابات را نپذیرفته‌اند، این دو کرسی مهم‌ترین دیوار حائل برای جلوگیری از پیشرفت‌های دموکرات‌ها در انتخابات اخیر می‌دانند. بایدن هفته گذشته از جورجیا بازدید داشت و ترامپ و معاونش نیز در این ایالت به سود دو نامزد جمهوری‌خواهان کارزار انتخاباتی برگزار کردند و این نشان می‌دهد انتخابات در این ایالت از چه حساسیتی برخوردار است.

این مطلب برایم مفید است
38 نفر این پست را پسندیده اند