بیل مکینتورف، تحلیلگر جمهوری‌خواه در حوزه نظرسنجی‌ها خاطرنشان کرد تنها سه نامزد از دموکرات‌ها پس از نظرسنجی‌ها از حمایت‌های دو رقمی برخوردار شدند. وی که با جف هورویت این نظرسنجی‌ها را انجام داده است، افزود: «رقابت گسترده‌تر نمی‌شود. پای افراد زیادی در میان نیست. در این مسابقه افراد کمتری باقی مانده‌اند.»

پیتر‌هارت، یک مفسر نظرسنجی از دموکرات‌ها هشدار داد که این نتایج می‌تواند بسیار متفاوت شود و نباید اشتباه انتخابات ریاست‌جمهوری پیشین تکرار شود. او گفت: «چیزی که ما در سپتامبر می‌بینیم با چیزی که در دسامبر خواهیم دید، متفاوت است.» او گفت که نخستین رقابت دموکرات‌ها در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ در آیووا برگزار خواهد شد.

الیزابت وارن در ابتدا مشکل کمک‌های مالی داشت و از رقبای خود عقب افتاده بود اما شور و اشتیاق وی در چند وقت اخیر موجب شده است که جایگاه خود را بهبود ببخشد. درحالی‌که در ماه مارس وارن از حمایت ۵۷ درصدی برخوردار بود، حالا در ماه سپتامبر ۷۰ درصد از رای‌دهندگان اولیه گفته‌اند شور و شوق بالایی نسبت به وی دارند. در مقابل شور و شوق‌ها نسبت به دیگر رقیب وارن کاهش یافته است. درحالی‌که در ماه مارس ۷۳ درصد از بایدن حمایت کرده بودند حالا در نظرسنجی جدید این رقم برای وی به ۶۴ درصد رسیده است.

در این نظرسنجی رقم حمایت از برنی سندرز ۶۲ درصد بوده است. همچنین ۳۷ درصد از افراد حاضر در این نظرسنجی گفته‌اند که برنی سندرز را به‌عنوان گزینه ذخیره در نظر گرفته یا اصلا به وی رای نخواهند داد. برای این موضوع رای بایدن ۳۵ و الیزابت وارن ۲۲ درصد بوده است. در این نظرسنجی مشخص شد که بایدن در میان میانه‌روها و محافظه‌کاران دموکرات جایگاه بهتری نسبت به الیزابت وارن دارد و در میان سیاه‌پوستان حمایت ۴۹ درصدی را داراست. این درحالی است که در میان این سه گروه رای الیزابت وارن ۱۳ و برنی سندرز ۵ درصد بوده است.

در میان لیبرال‌ها وضع الیزابت وارن از سایر نامزدهای دموکرات بهتر بود. ۳۶ درصد از لیبرال‌ها حامی وارن بودند اما این رقم برای بایدن و برنی سندرز هر کدام ۱۹ درصد بوده است. با این حال رای الیزابت وارن به‌عنوان «انتخاب دوم» از سایر نامزدها هم بهتر بود. وقتی از افراد رای‌دهنده سوال شد که گزینه دوم آنها چه کسی خواهد بود، رقم الیزابت وارن به ۲۱ درصد رسید. پس از وی برنی سندرز با ۱۶، پیت بوتیگیگ، شهردار بند جنوبی با ۱۲ و جو بایدن با ۱۱ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفتند. نظرسنجی فوق که توسط ان‌بی‌سی و وال‌استریت‌ژورنال صورت گرفته از میان پانصد و شش نفری صورت گرفته که برای رای‌دهی انتخابات اولیه ثبت‌نام کرده‌اند. این نظرسنجی از ۱۳ تا ۱۶ سپتامبر طول کشیده است. در این نظرسنجی مشخص شده است که وارن و بایدن توانسته‌اند نسبت به نظرسنجی ماه ژوئیه جایگاه مستحکمی برای خود بسازند. در نظرسنجی ماه ژوئیه رای بایدن ۲۶، وارن ۱۹ و برنی سندرز ۱۳ درصد بود. این نظرسنجی همچنین مشخص کرد که سایر نامزدهای دموکرات باید تلاش بیشتری داشته باشند تا بتوانند همچنان در سطح اول رقابت‌ها باقی بمانند. در ماه ژوئیه پس از برگزاری دور نخست مناظرات «کاملا هریس» جایگاه بهتری داشت. او توانسته بود با به چالش کشیدن بایدن در حوزه مسائل نژادی جایگاه خوبی به‌دست آورد. او در نظرسنجی ژوئیه رای ۱۳ درصدی داشت اما در نظرسنجی اخیر به رای ۵ درصد رسیده است. سایر نامزدها نیز اساسا نتوانسته‌اند رای بالاتر از ۷ درصد را در نظرسنجی‌ها به‌دست آورند.

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند